carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-05-01

„Finanse w bibliotece” wystartowały!


25 kwietnia w wielickiej bibliotece rozpoczął się bezpłatny program szkoleniowy, przeznaczony dla seniorów pt. "O finansach w bibliotece...".

Ponad 20 seniorów rozpoczęło kurs szkoleniowy, na którym nauczą się między innymi jak założyć konto w banku, jak skutecznie oszczędzać i bezpiecznie korzystać z nowoczesnych usług elektronicznych. W zdobywaniu nowych informacji i umiejętności pomoże przeznaczony dla osób starszych, przygotowany i przetestowany w czasie pierwszej edycji projektu kurs e-learningowy.

Na pierwszym spotkaniu nasi seniorzy oswajali domowy budżet. Poznali narzędzia internetowe pomagające w planowaniu domowego budżetu, a także dowiedzieli się jak nim racjonalnie zarządzać aby uniknąć deficytu budżetowego. Dowiedzieli się dlaczego warto przechowywać nasze oszczędności w banku, a nie „zachomikowane w domu w skarpecie”. Poznali również serwisy internetowe, które pomagają w planowaniu wydatków i codziennych zakupów.

Drugie spotkanie odbędzie się 9 maja. Tym razem nasi seniorzy będą poznawać tajniki bankowości elektronicznej i nauczą się jak obsługiwać konto bankowe przez Internet i jak płacić rachunki z domu.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce jest jedną z 18 placówek z terenu województwa małopolskiego, które w drodze konkursu zostały włączone do udziału w 2 edycji projektu „O finansach... w bibliotece”, organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i dofinansowanym ze środków Narodowego Banku Polskiego. Projekt służy zwiększeniu u osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów, korzystania z bankowości elektronicznej. W roku 2012 z oferty spotkań edukacyjnych w bibliotekach skorzystało ponad 1800 osób po 50 roku życia z pięciu województw.

[PP]20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021