.
Opublikowano: 2021-08-19

Gdów. Chciała wręczyć policjantom łapówkę żeby nie jechać do izby wytrzeźwień.Gdowscy policjanci zatrzymali 41 -latkę, która próbowała wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za próbę przekupienia mundurowych grozi do 10 lat więzienia.


13 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali zgłoszenie o awanturującej się pijanej 41 letniej mieszkance gminy Gdów. Kobieta zachowywała się agresywnie, zakłócała ciszę nocną domownikom oraz sąsiadom. Podczas interwencji nadal była agresywna i nie reagowała na polecenia policjantów wzywające do zachowania zgodnego z prawem. W związku z powyższym mundurowi poinformowali kobietę, że zostanie przewieziona do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Wtedy 41 latka , chcąc uniknąć spędzenia nocy w izbie wytrzeźwień, próbowała wręczyć funkcjonariuszom pieniądze w kwocie 400 złotych. Stróże prawa pouczyli ją, że taka propozycja jest przestępstwem. Kobieta jednak nie dawała za wygraną i ponowiła swoją "ofertę", wręczając policjantowi gotówkę. Wówczas została zatrzymana i zamiast do izby wytrzeźwień, trafiła do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za próbę przekupstwa policjanta. Wobec podejrzanej prokuratur zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022