hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-19

Gdów. Chciała wręczyć policjantom łapówkę żeby nie jechać do izby wytrzeźwień.Gdowscy policjanci zatrzymali 41 -latkę, która próbowała wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za próbę przekupienia mundurowych grozi do 10 lat więzienia.


13 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali zgłoszenie o awanturującej się pijanej 41 letniej mieszkance gminy Gdów. Kobieta zachowywała się agresywnie, zakłócała ciszę nocną domownikom oraz sąsiadom. Podczas interwencji nadal była agresywna i nie reagowała na polecenia policjantów wzywające do zachowania zgodnego z prawem. W związku z powyższym mundurowi poinformowali kobietę, że zostanie przewieziona do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Wtedy 41 latka , chcąc uniknąć spędzenia nocy w izbie wytrzeźwień, próbowała wręczyć funkcjonariuszom pieniądze w kwocie 400 złotych. Stróże prawa pouczyli ją, że taka propozycja jest przestępstwem. Kobieta jednak nie dawała za wygraną i ponowiła swoją "ofertę", wręczając policjantowi gotówkę. Wówczas została zatrzymana i zamiast do izby wytrzeźwień, trafiła do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za próbę przekupstwa policjanta. Wobec podejrzanej prokuratur zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza