hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-19

Gdów. Chciała wręczyć policjantom łapówkę żeby nie jechać do izby wytrzeźwień.Gdowscy policjanci zatrzymali 41 -latkę, która próbowała wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za próbę przekupienia mundurowych grozi do 10 lat więzienia.


13 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali zgłoszenie o awanturującej się pijanej 41 letniej mieszkance gminy Gdów. Kobieta zachowywała się agresywnie, zakłócała ciszę nocną domownikom oraz sąsiadom. Podczas interwencji nadal była agresywna i nie reagowała na polecenia policjantów wzywające do zachowania zgodnego z prawem. W związku z powyższym mundurowi poinformowali kobietę, że zostanie przewieziona do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Wtedy 41 latka , chcąc uniknąć spędzenia nocy w izbie wytrzeźwień, próbowała wręczyć funkcjonariuszom pieniądze w kwocie 400 złotych. Stróże prawa pouczyli ją, że taka propozycja jest przestępstwem. Kobieta jednak nie dawała za wygraną i ponowiła swoją "ofertę", wręczając policjantowi gotówkę. Wówczas została zatrzymana i zamiast do izby wytrzeźwień, trafiła do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za próbę przekupstwa policjanta. Wobec podejrzanej prokuratur zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021