hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-06-17

Gdów. Firmy handlowały podrabianymi akcesoriami GSM.Około 2 tyś. podrobionych akcesoriów do telefonów komórkowych zabezpieczyli kryminalni z komendy powiatowej w Wieliczce po przeszukaniach, które w ostatnich dniach przeprowadzili na terenie gminy Gdów oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.


Początki tej sprawy sięgają grudnia ub. roku. Wówczas pojawiły się na portalach sklepów internetowych akcesoria komórkowe wątpliwej jakości, ale opatrzone znakami handlowymi znanych marek. Reprezentujący prawa pokrzywdzonych marek pełnomocnicy jednej z warszawskich kancelarii prawnych potwierdzili, że są to przedmioty podrobione i złożyli wnioski o ściganie sprawców fałszerstwa.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce w toku dochodzenia wytypowali trzy miejscach na terenie gminy Gdów oraz jedno w Kalwarii Zebrzydowskiej, w których odbywała się dystrybucja podróbek. Kilka dni temu policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego wielickiej komendy rozpoczęli przeszukania budynków, w których mieściły się siedziby i magazyny firm handlujących podrabianymi akcesoriami. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację oraz około 2 tyś. sztuk podrobionych akcesoriów do telefonów komórkowych. To pokrowce, panele i obudowy, baterie, zestawy głośnomówiące i ładowarki, które "udawały" markowe akcesoria, opatrzone zastrzeżonym znakiem towarowym dwóch bardzo popularnych w Polsce producentów telefonów komórkowych.

Na chwilę obecną w sprawie nie ogłoszono zarzutów. Trwa wyliczanie wartości strat oraz ekspertyza i badania zatrzymanego sprzętu. Czyn ten jest przestępstwem sankcjonowanym ustawą prawo własności przemysłowej. Sprawcom grożą wysokie grzywny, a nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   
likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka