hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-04-15

Gdów. Kradli m.in. olej hydrauliczny z koparkiDzielnicowi zatrzymali trzech 22-letnich mieszkańców powiatu wielickiego, podejrzewanych o kradzież i kradzież z włamaniem do koparki oraz samochodu osobowego. Sprawcy ukradli m.in. olej hydrauliczny, pasy transportowe oraz radio. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Przestępstwa te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.


W nocy, 2 kwietnia br. w miejscowości Niegowić, patrol dzielnicowych poddał kontroli drogowej pojazd marki Audi, który stał zaparkowany w pobliżu miejsca, gdzie dochodziło wcześniej do kradzieży z pojazdów. Podczas sprawdzenia auta policjanci znaleźli różne narzędzia, dwie pary butów oraz opaski zaciskowe. Kiedy policjanci rozpytali kierującego, 22-letniego mieszkańca gminy Biskupice na okoliczność jego postoju w tym miejscu, oznajmił, że zatrzymał się na chwilę, w celu przeprowadzenia rozmowy telefonicznej a narzędzia które znajdują się w samochodzie służą mu do codziennej pracy, dlatego je wozi.

Niespełna pół godziny później, ten sam patrol policji zauważył kontrolowany wcześniej samochód przy stacji benzynowej, w miejscowości Czyżów. W aucie znajdowały się dwie osoby natomiast legitymowany wcześniej kierowca, był w budynku stacji. Policjanci postanowili ponownie skontrolować pojazd oraz osoby w nim przebywające. Okazało się, że pasażerami pojazdu byli 22 -letni mieszkaniec gminy Gdów oraz jego rówieśnik z gminy Kłaj. W samochodzie policjanci znaleźli dwa kanistry, jeden z zawartością oleju napędowego, gumowy wąż, wkrętarkę z wiertłem do metalu, radio samochodowe oraz pasy transportowe. W aucie unosiła się woń oleju napędowego, natomiast obuwie mężczyzn było ubrudzone gliną. Mężczyźni nie potrafili wyjaśnić, skąd pochodzą znajdujące się wewnątrz pojazdu przedmioty. Ponieważ policjanci podejrzewali, że mężczyźni weszli w ich posiadanie w wyniku przestępstwa, cała trójka została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy.

Okazało się, że przedmioty, które znajdowały się w posiadaniu zatrzymanych, pochodzą z przestępstwa popełnionego na terenie miejscowości Niegowić. Jak wynika z policyjnych ustaleń, trzech 22-latków, dokonało tam kradzieży oleju hydraulicznego z koparki po wcześniejszym zerwaniu kłódki zabezpieczającej korek wlewu oleju. Dokonali także kradzieży radia z zaparkowanego w pobliżu pojazdu osobowego oraz pasów transportowych z przyczepy. Sprawcy usiłowali również ukraść olej napędowy z samochodu osobowego oraz ciągnika. Cała trójka usłyszała zarzuty dotyczące przestępstwa kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Wszyscy przyznali się do popełnionego czynu. Przestępstwa te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka


   
likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka