.


Opublikowano: 2023-02-06

Gdzie spędzić wczasy nad morzem w tym sezonie?Nad swoimi planami urlopowymi warto zastanowić się jak najszybciej – najbardziej polecane kurorty nadmorskie, miejscowości pełne atrakcji, natury i plaż, mają niewiele wolnych miejsc noclegowych, zwłaszcza w sezonie letnim. Nie ma nic dziwnego w planowaniu wczasów już zimą, zwłaszcza jeśli odpowiedni hotel i lokalizacja są kwestiami priorytetowymi. Jak zaplanować idealny wyjazd? Warto zacząć od wyboru miejscowości, znalezienia odpowiedniego hotelu i zaplanowania wyjazdowych atrakcji.


Krynica Morska – spokojna miejscowość z pięknymi plażami

Czego szuka się podczas nadmorskich wyjazdów? Z pewnością odpoczynku z dala od zgiełku miasta, ciepłej i czystej plaży, widoku na bezkresne morze i otoczenia natury, które ułatwia relaks. Krynica Morska to jeden z topowych kurortów nad polskim morzem przez idealne położenie, bezpośredni dostęp do morza, infrastrukturę sprzyjającą turystyce, masę atrakcji otwartych przez cały rok i wiele miejsc noclegowych jak luksusowy hotel, o którym więcej przeczytać można na stronie krynicamorskahotele.pl.

Wiele nadmorskich miejscowości licznie odwiedzanych przez turystów staje się miejscem pełnym lokali, miejskich deptaków, betonowych ulic i zatłoczonych plaż. W Krynicy Morskiej jednak, pomimo niewielkich rozmiarów tej miejscowości, na każdym kroku widać obecność dzikiej przyrody, zwłaszcza w miejscowym parku krajobrazowym.
Co jest ważne dla rodzin wyjeżdżających z dziećmi?

Niektóre miejsca poleca się jako idealne na samotne podróże czy wyjazdy z partnerem albo partnerką, inne z czasem zyskują miano miejsc wypoczynkowych odpowiednich dla rodzin z dziećmi. To właśnie najmłodsi często okazują się najbardziej wymagającymi uczestnikami wycieczki, zwłaszcza jeśli przez młody wiek nie są samodzielne i mogą nieprzewidywanie reagować na nowe sytuacje.

Wybierając się na wyjazd z dzieckiem, warto odpowiednio wybrać hotel pod kątem niezbędnych udogodnień. Może to być między innymi łóżeczko dziecięce i krzesełko do karmienia w przypadku najmłodszych dzieci, przewijaki dostępne w łazienkach albo dodatkowe atrakcje dla kilkulatków. Baseny i brodziki, zajęcia prowadzone z animatorem, place i sale zabaw czy wszelkie inne sposoby na aktywizację najmłodszych podczas wyjazdu poniekąd ułatwiają odpoczynek ich opiekunom.

Nie bez znaczenia są także atrakcje dostępne poza hotelem, dlatego warto mądrze wybrać również nadmorską miejscowość i lokalizację ośrodka noclegowego. Krynica Morska to miejsce polecane dla rodzin przez piękne i czyste plaże, malownicze wydmy, status uzdrowiska, szerokie deptaki, po których można swobodnie spacerować z wózkiem i całą masę atrakcji dla najmłodszych jak parki rozrywki. Alternatywą może być na przykład Władysławowo, które niewielką odległością od Helu zachęca do dodatkowych wycieczek.

Na co zwrócić uwagę, wybierając hotel nad morzem?

Jadąc nad morze, warto szukać przede wszystkim hotelu, który jest możliwie blisko linii brzegowej. Nie sposób w pełni nacieszyć się morską wodą i widokiem horyzontu zlewającego się z falami, jeśli każda wycieczka na plaże wiąże się z dojazdem, jego organizacją i zwykłą stratą czasu.

Największym zainteresowaniem w ostatnim sezonach cieszyły się hotele znajdujące się w odległości do około 100 metrów od plaży. Tak niewielki dystans sprawia, że można wybrać się tam właściwie zaraz po przebudzeniu i spacerować po piasku nawet do późnej nocy.

Warto zwrócić również uwagę na atrakcje dostępne w samym hotelu. Zabiegi SPA, baseny albo siłownie dostępne dla gości, sale zabaw dla dzieci, czy wyżywienie w cenie wynajmu pokoju – dla każdego ważne jest coś innego, dlatego warto się zastanowić, z czego chce się skorzystać. Dodatkowe atrakcje dla dzieci to zawsze dobry pomysł w przypadku najmłodszych, zwłaszcza jeśli szybko się nudzą.

Wybierając hotel, nie zawsze warto kierować się ceną wynajmu pokoju. Chcąc oszczędzić, dobrym wyborem może okazać się wyjazd poza sezonem, kiedy ceny są zwykle nieco niższe. Tańsze hotele mogą oferować mniej usług dodatkowych albo niższy standard pokoi. Nie dla każdego są to kwestie konieczne, jednak warto to sprawdzić, aby dla niewielkich oszczędności nie zrezygnować z czegoś, co mogłoby umilić wyjazd.

artykuł spnsorowany35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022