.
Opublikowano: 2021-08-26

Gdzie warto zapisać dziecko po wakacjach? Podpowiadamy!Wakacje dobiegają końca- większość z nas będzie szukać dla naszych pociech zajęć, które zwłaszcza w dzisiejszych zwariowanych czasach dadzą oddech od monitorów, możliwość bezpiecznego i owocnego spotkania z rówieśnikami i ambitnymi ludźmi. Do tego wspierać będą motywacyjnie, oraz stanowić zdrową alternatywę spędzania czasu.


Jedną z aktywności, którą możemy polecieć zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci, oraz młodzieży są treningi klubu sportowego Lady Fitness, który w Wieliczce jest już od ponad roku. Swoje placówki i siedzibę ma także w innych miejscowościach m.in Myślenicach, Krakowie, Suchej Beskidzkiej, oraz gościnnie w Gdowie - więcej o osiągnięciach i działalności na stronie internetowej www.ladyacedemy.szkola.pro

Choć ambitne i prestiżowe tytuły z plebiscytów, konkursów i turniejów w kierunku klubu, zawodników i trenerów sypią się nie tylko na arenie ogólnopolskiej, to możliwość treningów i wsparcie dla młodych talentów odbywa się na różnych poziomach - amatorskim, rekreacyjnym, turniejowym, oraz w zależności od wieku. Klub organizuje także obozy sportowo-wypoczynkowe, konkursy, wyjazdy na turnieje. Ciekawostką jest także fakt, że zarówno 8 i 9-cioletni zawodnicy będących w kadrze kraju, oraz nieco starsi i trenerzy byli gośćmi Dzień Dobry TVN, oraz innych stacji radiowych i telewizyjnych.

Na czym polegają treningi, oraz przez kogo są prowadzone?

Zajęcia polegają na tańcu sportowym, gimnastyce i elementach akrobatyki. Trenerzy w klubie to profesjonaliści o wykształceniu sportowo-pedagogicznym, którzy współpracują ze związkami sportowymi, bądź sami są sędziami, trenerami, mają za sobą karierę zawodniczą na arenie Mistrzostw Polski, oraz medaliści Mistrzostw Europy i Świata. Kadra dobrana jest niezwykle starannie- tak, aby w zależności od poziomu doradzić i wykrzesać z podopiecznych to co najlepsze, wspierać talenty sportowe i przy tym dobrze się bawić. Zazwyczaj najmłodsi podopieczny zaczynają w wieku szkolnym, jednak jest także wiele nastolatków.

Czy mojemu dziecku się spodoba - jak wybrać zajęcia?

W zależności od możliwości podopiecznych, wieku i zaawansowania trener pomoże dobrać zajęcia i grupę. Zawsze na początku września planowane są bezpłatne treningi zapoznawcze, po których dziecko decyduje czy treningi mu odpowiadają. W klubie obecnie trwa jeszcze sportowy obóz wyjazdowy wraz z podopiecznymi, jednak w pierwszym tygodniu września można śmiało dzwonić i warto przypilnować tego terminu, ponieważ przygotowano limit miejsc i treningi próbne już w drugim tygodniu września. Informacje będą pojawiać się na wyżej podanej stronie internetowej, oraz facebooku: https://www.facebook.com/LadyfitnessWieliczka/ 

artykuł sponsorowany35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022