carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-10-16

Generator Pomysłów dla mieszkańców Wieliczki!


GENERATOR POMYSŁÓW to kreatywne warsztaty, otwarte dla wszystkich, które mają na celu stworzenie nowych projektów, odpowiadających na ważne dla Wieliczki wyzwania społeczne.


Wyzwania te zostały określone przez samych mieszkańców, w czasie przeprowadzonej przez wielickich bibliotekarzy i przedstawicieli Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" diagnozy społecznej w lipcu. Zbadane „wyzwania” będą obszarami, w ramach których mieszkańcy mogą już teraz zgłaszać swoje pomysły na działania, do specjalnej SKRZYNKI POMYSŁÓW (znajduje się w Dziale Literatury Pięknej).

Jeżeli masz pomysł na działanie, w jednym z pięciu poniższych obszarów, nie zwlekaj i wypełnij formularz już dziś! Możesz tylko wrzucić swoją propozycję, ale możesz też przyjść na Generator, na którym dopracujemy wspólnie twój projekt. Masz szansę na zdobycie minigrantu na jego realizację! Po warsztatach nastąpi prezentacja Pomysłów i to sami mieszkańcy Wieliczki wybiorą projekt który zostanie zrealizowany w wielickiej Strefie Innowacji.

Obszary, których powinny dotyczyć zgłaszane pomysły:

OŻYWIENIE WIELICZKI PO 18
Uważasz, że w Wieliczce brakuje imprez i miejsc, gdzie mieszkańcy mogli przyjemnie spędzać swój czas wolny? Mas pomysł na działanie, które ożywi nasze miasto? Wrzuć pomysł na projekt i wygraj grant na jego realizację!

DARMOWA PRZESTRZEŃ DLA SPOTKAŃ
Leżaki w parku latem? Teatr uliczny, śniadania na trawie, targi rękodzieła, joga w parku lub nietypowe warsztaty? A może wspólny spacer, jazda na rowerze albo nordic walking? Chcesz się podzielić swoją pasją? Szukasz miejsca i towarzystwa do wspólnej rekreacji? Wrzuć swój pomysł, który zachęci Wieliczan do działania wspólnie!

UCZESTNICTWO MIESZKAŃCÓW W WYDARZENIACH
Czekamy na pomysły, które w prosty, ale niebanalny sposób zachęcą zwłaszcza „zasiedziałych” w domu Wieliczan, do aktywnego uczestnictwa w życiu Wieliczki!

INNOWACYJNE USŁUGI W BIBLIOTECE
Dostawa książek z biblioteki do domu? A może zajęcia z projektowania ubrań? Imprezy taneczne, kulinarne, kawiarnia i jedzenie w bibliotece? Masz pomysł na warsztat, który chciałbyś poprowadzić w bibliotece? Czemu nie! Jeżeli masz pomysł, który wzbogaci ofertę wielickiej biblioteki, wrzuć go do Skrzynki Pomysłów. Możesz wygrać grant na jego realizację! Zaskocz nas!

SOJUSZ NA RZECZ KULTURY (WSPÓŁPRACA WIELICKICH INSTYTUCJI, DZIAŁANIA MIĘDZYSEKTOROWE)
Jesteś przedstawicielem lokalnego stowarzyszenia lub innej wielickiej instytucji? Masz pomysł na działanie i szukasz partnerów? Zadziałaj wspólnie i zdobądź grant i pomoc wielickiej biblioteki!
 

Dorzuć swój pomysł na działanie, które może zmienić fragment wielickiej rzeczywistości na lepszy. Być może zostanie on zrealizowany dzięki minigrantowi, który Biblioteka w Wieliczce chce przeznaczyć na działania miejskie. Wszystkie pomysły zostaną wzięte pod uwagę podczas maratonu tworzenia projektów 22 listopada 2014. Głosowanie na najlepszy zdaniem publiczności projekt, który otrzyma dofinansowanie odbędzie się 22 listopada 2014. Na głosowanie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wieliczki.
 
Pomysłów można zgłosić nieograniczoną ilość, za każdym razem prosimy o ponowne wypełnienie i przesłanie formularza.

Dziękujemy za Twoje zaangażowanie!
 
Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.wieliczka.eu. Możesz go również wypełnić w bibliotece.

Masz pytania? Informacji na temat Generatora udziela Agnieszka Batko, Paulina Powązka, Małgorzata Ślusarek, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, pod nr tel 12 278 15 65. Możesz również wysłać e-mail na adres: generator@biblioteka.wieliczka.eu

Organizatorem konkursu jest Strefa Innowacji działająca przy bibliotece w Wieliczce. Strefy Innowacji są częścią Programu Rozwoju Bibliotek realizowanego w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, która jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń.
 
Warsztaty Generator Pomysłów to pierwsze działanie wielickiej biblioteki w ramach Stref Innowacji, nowego projektu w którym biblioteka uczestniczy od zeszłego roku.

Strefy Innowacji są częścią Programu Rozwoju Bibliotek realizowanego w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Polsko-Amerykąnską Fundację Wolności, któa jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń.

 
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022