hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-05-28

Gmina Wieliczka. Sprzedawał w internecie kradzione części samochodowe [film]Kryminalni z wielickiej komendy i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę punktu, w którym handlowano używanymi częściami samochodowymi. Okazało się, że na terenie punktu odnaleziono części od blisko 20 skradzionych samochodów.


Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, że mieszkaniec powiatu wielickiego na jednym z portali internetowych, wystawia na sprzedaż części samochodowe, które mogą pochodzić z przestępstw. 25 maja policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie a także funkcjonariusze Straży Granicznej weszli na teren wytypowanej posesji w gminie Wieliczka, gdzie ujawnili części samochodowe w tym silniki, skrzynie biegów, karoserie od pojazdów pochodzących z kradzieży. Wartość ujawnionych części pochodzących z kradzieży jest na razie szacowana. Jak ustalili śledczy, części pochodzą z pojazdów skradzionych m.in. w powiecie wielickim, Zawierciu, Krakowie ale także na terenie Francji. Część ujawnionych akcesoriów posiadała częściowo usunięte lub zatarte numery identyfikacyjne. Śledczy będą ustalać czy one także pochodzą z przestępstwa. Te skradzione czy nieznanego pochodzenia części zabezpieczono a obecny na miejscu pracownik został przesłuchany. Funkcjonariusze ustalili, iż właściciel punktu przebywa na Ukrainie. W konsekwencji został on zatrzymany 27 maja przez funkcjonariusze Straży Granicznej gdy wracał do kraju. Mężczyźnie przedstawiono wczoraj zarzut paserstwa za co grozi kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Wieliczka


Gmina Wieliczka. Sprzedawał w internecie kradzione części samochodowe [film] - zobacz zdjęcia   


Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka