carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-06-22

GOPR dał w Wieliczce odjazdowy pokaz. Bawił i uczył gości pikniku na Grabówkach


W minioną sobotę już od 10:00 na przybyłych do Xtreme Park’u na Grabówkach gości czekała spora niespodzianka. Rano rozpoczął się tam 1. Piknik z ratownikami GOPR. Organizatorami tej niecodziennej imprezy był Xtreme Park oraz GOPR.

fot. WieliczkaCity.pl

Przygotowanych atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych było naprawdę sporo. Grupa Podhalańska GOPR, która gościła w Wieliczce bardzo szybko zdobyła uwagę przybyłych gości. Pokazy czy prelekcje były nie tylko ciekawe i widowiskowe, ale przede wszystkim przekazywały bardzo istotną wiedzę, na temat bezpieczeństwa w górach, zachowania się w różnych sytuacjach czy co najważniejsze ratowania życia innego człowieka. Wystawa sprzętu, który używa GOPR i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy rozpoczęły piknik. Kolejne atrakcje przyciągały jeszcze więcej uwagi. Dmuchana ścianka wspinaczkowa czy przejażdżki na quadzie cieszyły się wśród najmłodszych ogromnym zainteresowaniem. Nawet chwilowy deszcz nie przeszkodził uczestnikom pikniku w dobrej zabawie, quad praktycznie w ogóle nie stał w miejscu. Do tego możliwość wejścia do samochodu GOPRu, mała gastronomia, czynny udział w pokazach pierwszej pomocy, konkurs z nagrodami, który wydawał się nie mieć końca – wszystko to sprawiało, że najmłodsi uczestnicy (i nie tylko oni) kilka godzin spędzili na świetnej zabawie, która przy okazji nauczyła ich wielu bardzo istotnych rzeczy jeśli chodzi o wycieczki w góry.

Najbardziej widowiskowe były pozorowane akcje ratownicze. Każdy kto przybył na ten pierwszy i zapewne nie ostatni piknik z ratownikami GOPR mógł zobaczyć kilka takich akcji w których oprócz ratowników z pełnym wyposażeniem uczestniczyły również pojazdy oraz inny sprzęt wykorzystywany na co dzień w prawdziwych akcjach Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, z 1. Pikniku z ratownikami GOPR w Wieliczce, pełna fotorelacja znajduje się w tym miejscu.

 

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022