carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-06-16

Gorący Rally Sprint w Wieliczce


Upalna pogoda, rzesza kibiców i zawodnicy gotowi do startu. Tak wyglądała Wieliczka w niedzielny poranek. Wszystko zaczęło się już o godzinie 7 rano.

fot. WieliczkaCity.pl

Do biura zawodów zlokalizowanego w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto zgłosiły się pierwsze załogi z listy czterdziestu chętnych, gotowych zmierzyć się z trasą przygotowaną dla nich przez Automobilklub Galicyjski – organizatora 1. Wielickiego Rally Sprintu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła. Ostatecznie dokumenty odebrało, a tym samym na starcie stanęło, 38 załóg.

Przed uczestnikami Sprintu pokaz umiejętności zaprezentowali drifterzy z RS Vision oraz WESEM drift team. Nie zabrakło również kultowego Fiata 126p, który w doborowym towarzystwie kilkusetkonnych BMW pełnił rolę „zerówki”. Z racji nieco dakarowej pogody, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich kilkunastu dniach, teren na którym rozgrywana była impreza przerodził się w prawdziwe pole bitwy. Po każdym przejeździe walczących o zwycięstwo zawodników, tumany kurzu jeszcze przez dłuższą chwilę unosiły się w powietrzu. Nie pomogło nawet niezwykle sprawnie przeprowadzone przez OSP Czarnochowice polewanie placu. Po przejeździe kilku pierwszych załóg sytuacja wracała do stanu pierwotnego. Jednakże, jak wiadomo nie od dziś, kierowcy rajdowi to „twarde sztuki”. Nie zamierzali się poddawać, jasno dając do zrozumienia, że im w samochodach kurz nie przeszkadza. Po blisko sześciogodzinnej, niezwykle emocjonującej walce wyłoniono zwycięzców. Ku zdziwieniu niektórych nieoficjalną klasyfikację generalną zdominowały załogi z klasy K3 w swoich Citroenach Saxo. O tym, jak zacięta była rywalizacja świadczy fakt, że trzecie miejsce od pierwszego dzieliła różnica zaledwie 0,77 sekundy. Puchary dla najlepszych wręczali Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Rafał Ślęczka oraz Ryszard Lenart – Prezes Głównego Partnera imprezy Hotelu Lenart****. Ogłoszenie wyników 1. Rally Sprintu w Wieliczce nie było jednak równoznaczne z końcem emocji. Jak to jest w zwyczaju imprez Automobilklubu Galicyjskiego nagrody ufundowane przez partnerów zostały rozlosowane wśród wszystkich załóg obecnych na wręczeniu pucharów. A było na co czekać, gdyż pula upominków to ponad 2,5 tys. zł. Dzięki Elikart M – tor gokartowy, Detailingservice, RacingShop.pl, WESEM, Panu Markowi Słowikowi – radnemu Rady Miejskiej, Xtreme Park Linowy oraz RAKO AUTOTUNING do zawodników trafiły m.in. karnety na gokarty, vouchery na czyszczenie samochodów, akcesoria rajdowe, wejściówki do parku linowego, oleje, kosmetyki samochodowe i wiele innych nagród.

Ogromnym wsparciem wykazali się również pozostali Partnerzy Sprintu: Miasto i Gmina Wieliczka, Solne Miasto, Hotel Lenart****, IPR Development sp. z o.o., tektum.pl, Fabryka Pana Grafika. Patronami medialnymi byli WieliczkaCity.pl, Puls Wieliczki, Panorama Powiatu Wielickiego oraz Rajdy24.pl. Pełne wyniki Rally sprintu zobaczyć można na http://wieliczka.rally-sprint.pl/

Zwycięscy poszczególnych klas:

K1 PRL
1 Grzegorz Kozera / Andrzej Olszewski (FSO 125)
2 Łukasz Makaro / Krzysztof Burowski (Fiat 126p)
3 Artur Woźniak / Bartłomiej Wójcik (FSO Polonez)

K2
1 Paweł Sobczyk / Krystian Halota (Fiat Seicento)
2 Paweł Jakubczak / Janusz Woźniczka (Suzuki Swift)
3 Sławomir Leśniak / Maciej Leśniak (Fiat Cinquecento)

K3
1 Marcin Głuszczyk / Piotr Kraus (Citroen Saxo)
2 Łukasz Sawicki / Mirosław Wieczorek (Citroen Saxo)
3 Sławomir Podraza / Tomasz Pilch (Citroen Saxo)

K4
1 Piotr Nowak / Mario Tattoo (BMW 318 is)
2 Adam Tochowicz / Michał Loska (BMW 318IS)
3 Jacek Stryszowski / Anna Stryszowska (Peugeot 205)

K5
1 Bartłomiej Bieda / Sławomir Zelek (BMW E36)
2 Rafał Radłowski / Bartłomiej Wójcik (Mitsubishi Lancer Evo)
3 Robert Ptak / Gabriela Stępień (Audi B2 90 Quattro)

GOŚĆ
1 Konrad Stawarz / Grzegorz Hejmo (Fiat Seicento)
2 Piotr Krasny / Andrzej Lisowski (Mitsubishi Lancer Evo)
3 Adam Broś / Marcin Bugaj (Łada Samara)

Nieoficjalna klasyfikacja generalna:
1 Marcin Głuszczyk / Piotr Kraus (Citroen Saxo)
2 Łukasz Sawicki / Mirosław Wieczorek (Citroen Saxo)
3 Konrad Stawarz / Grzegorz Hejmo (Fiat Seicento)

rally-sprint.pl


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 1. Wielickiego Rally Sprintu, która znajduje się tutaj.

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza