hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-11-08

Górnicy odwiedzą przedszkolaKopalnia zaprasza przedszkola z Krakowa, Wieliczki i powiatu wielickiego do udziału w projekcie edukacyjnym „Dzień Górnika”. Na przełomie listopada i grudnia wieliccy górnicy wyruszą na spotkania z dziećmi, by opowiedzieć im o pracy w kopalni, o barbórkowych tradycjach i zwyczajach, i o wielickiej soli.


Podczas angażujących interaktywnych zajęć przedszkolaki poznają galowy strój górnika oraz elementy stroju roboczego. Poprzez zabawy, legendy oraz poszukiwanie i rozwiązywanie zagadek dzieci będą mogły przenieść się na chwilę do tajemniczego podziemnego świata. Spotkania są utrzymane w konwencji zabawy z zastosowaniem różnorodnych aktywnych metod nauczania, takich jak ukryte wiadomości, konkursy, pokazy, ćwiczenia teatralne, zabawy z wykorzystaniem rekwizytów.

Projekt „Dzień Górnika” wpisuje się doskonale w aspekty edukacji regionalnej realizowanej w przedszkolach. Zajęcia organizowane przez kopalnię od roku 2016 są wysoko oceniane przez wychowawców i rodziców, bardzo lubiane przez dzieci i cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przeszkoli.

Liczba miejsc jest ograniczona, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Warto pamiętać:

• start rezerwacji 8 listopada
• zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 12 278 73 70 lub mailowo: dzien.gornika@kopalnia.pl
• górnicy odwiedzą przedszkola na przełomie listopada i grudnia
• zajęcia dedykowane dzieciom w wieku 4-6 lat
• orientacyjny czas spotkania to ok. 40 minut
• udział w projekcie jest bezpłatny
• regulamin „Dnia Górnika” dostępny na www.kopalnia.pl


Górnicy odwiedzą przedszkola - zobacz zdjęcia


   


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021