.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-11-11

Górnicy złożyli kwiaty przy Pomniku Odrodzenia PolskiWieliccy górnicy patriotyzm mają w genach.W listopadzie 1918 roku byli oni jednymi z pierwszych witających odrodzoną Ojczyznę. Po dziś dzień górnicy wkładają więc galowe mundury i uczestniczą w patriotycznych wydarzeniach, w tym m.in.11 listopada, składając kwiaty przy Pomniku Odrodzenia Polski.


Tak było i dzisiaj, mimo pandemii i braku możliwości organizacji tradycyjnych obchodów Święta Niepodległości Polski, delegacje z Kopalni Soli „Wieliczka” w 3-osobowych grupach,złożyły kwiaty przy wielickim symbolu niepodległości. Odbyło się to z zachowaniem dystansu i przestrzeganiem obowiązujących obostrzeń.

Kopalnię reprezentowali z ramienia Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.: Prezes Zarządu Paweł Nowak, Dyrektor Biura Spółki Tomasz Broniowski i Pełnomocnik Zarządu Michał Roehlich, ze strony spółek zależnych m.in. Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Zakład Mechaniczny Marek Burda i Członek Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Jan Ziobro. Tradycyjnie pod pomnikiem pojawili się także przedstawiciele związków zawodowych przy kopalni.

Kwiaty przy pomniku na plantach złożyli także Posłowie na Sejm RP: Pani Urszula Rusecka i Pan Rafał Bochenek.

Górnicy złożyli kwiaty przy Pomniku Odrodzenia Polski - zobacz zdjęcia   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek