carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-01-12

Górnik Wieliczka – brakuje 100 tys. złotych


Jak się wypowiada prezes klubu – Andrzej Kaczówka, aby zamknąć budżet na rundę wiosenną brakuje 100 tysięcy złotych. Dotacja Urzędu Miasta Wieliczka zapewniła klubowi Górnika fundusze na min. takie rzeczy jak: wypłaty dla trenerów, przejazdy zawodników czy chociażby koszty sędziowskie. 

Brakuje jednak pieniędzy dla najważniejszego, a mianowicie dla zawodników. W tym roku Górnik Wieliczka nie otrzyma już wsparcia finansowego za promocję naszego powiatu, również niektórzy sponsorzy wycofali się z finansowania klubu. Zarząd Górnika Wieliczka zamierza odbyć spotkanie z burmistrzem naszego miasta, aby porozmawiać o tym nie małym problemie. 

Jeśli chodzi o młodzieżowe zespoły Górnika Wieliczki to mogą one spać spokojnie, dotacja jaka jest planowana dla nich na ten rok jest na bardzo zbliżonym poziomie co w zakończonym niedawno roku.
 

Światełko w tunelu Górnika może stanowić Daniel Jarosz, który powrócił z Okocim Brzesko. Władze klubu zamierzają sprzedać zawodnika. Pieniądze wielickiemu klubowi piłkarskiemu jest też winny Motor Lublin za Daniela Niemczyka.\
 

Rok 2010 nie zaczyna się dla Górnika Wieliczka zbyt pomyślnie, prawdopodobnie będzie to najtrudniejszy okres klubu od około dziesięciu lat.


 


 

Górnik Wieliczka
 

 35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022