hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-26

Grabie. Gdy zobaczył radiowóz nagle zawrócił, okazało się że miał 3 promile.Policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie zatrzymali do kontroli kierującego Oplem, który gwałtownie zawrócił na widok radiowozu. Okazało się, że ich obawy były słuszne. Badanie zawartości alkoholu wykazało w jego organizmie pond 3 promile. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia.


20 sierpnia br. na terenie powiatu wielickiego służbę pełnili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W miejscowości Grabie, podejrzenia policjantów wzbudził kierujący Oplem, który na widok radiowozu nagle zawrócił. Stróże prawa postanowili zatrzymać do kontroli pojazd i sprawdzić, czy kierujący ma coś na sumieniu. Mundurowi włączyli sygnały i samochód zatrzymał się na poboczu. Policjanci poddali 32 letniego kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wykazał ponad 3 promile alkoholu. Teraz odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości. W trakcie kontrolo okazało się również, iż kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za co również poniesie konsekwencje. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

KWP Kraków


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021