.
Opublikowano: 2021-08-26

Grabie. Gdy zobaczył radiowóz nagle zawrócił, okazało się że miał 3 promile.Policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie zatrzymali do kontroli kierującego Oplem, który gwałtownie zawrócił na widok radiowozu. Okazało się, że ich obawy były słuszne. Badanie zawartości alkoholu wykazało w jego organizmie pond 3 promile. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia.


20 sierpnia br. na terenie powiatu wielickiego służbę pełnili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W miejscowości Grabie, podejrzenia policjantów wzbudził kierujący Oplem, który na widok radiowozu nagle zawrócił. Stróże prawa postanowili zatrzymać do kontroli pojazd i sprawdzić, czy kierujący ma coś na sumieniu. Mundurowi włączyli sygnały i samochód zatrzymał się na poboczu. Policjanci poddali 32 letniego kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wykazał ponad 3 promile alkoholu. Teraz odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości. W trakcie kontrolo okazało się również, iż kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za co również poniesie konsekwencje. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

KWP Kraków35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022