hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-26

Grabie. Gdy zobaczył radiowóz nagle zawrócił, okazało się że miał 3 promile.Policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie zatrzymali do kontroli kierującego Oplem, który gwałtownie zawrócił na widok radiowozu. Okazało się, że ich obawy były słuszne. Badanie zawartości alkoholu wykazało w jego organizmie pond 3 promile. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia.


20 sierpnia br. na terenie powiatu wielickiego służbę pełnili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W miejscowości Grabie, podejrzenia policjantów wzbudził kierujący Oplem, który na widok radiowozu nagle zawrócił. Stróże prawa postanowili zatrzymać do kontroli pojazd i sprawdzić, czy kierujący ma coś na sumieniu. Mundurowi włączyli sygnały i samochód zatrzymał się na poboczu. Policjanci poddali 32 letniego kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wykazał ponad 3 promile alkoholu. Teraz odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości. W trakcie kontrolo okazało się również, iż kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za co również poniesie konsekwencje. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

KWP Kraków   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza