.
Opublikowano: 2021-03-18

Historyczny wynik Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai na Mistrzostwach Makroregionu Południowego - 2 miejsce drużynowo13 marca 2021 odbyły się MM Południowego i MMM w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR w Bukownie z udziałem około 300 zawodników z ponad 30 klubów Małopolski, województwa Świętokrzyskiego oraz Podkarpacia. W otwarciu mistrzostw uczestniczył zastępca burmistrza Miasta Bukowno oraz viceprezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak (9.dan) który był zarazem sędzią głównym zawodów (Saiko Shinpan-Cho).


Funkcję sędziego technicznego (Shinpan-Cho) pełnił shihan Roman Woźniak (5.dan) z Krosna. Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin w Bukownie kierowany przez sensei Sławomira Rudawskiego (4.dan) który odznaczył 9 osób honorowym certyfikatem za zasługi dla rozwoju karate na Ziemi Olkuskiej. Wśród odznaczonych osób z lokalnych władz oraz karateków znalazł się prezes Małopolskiego OZK shihan Robert Kopciowski (5.dan) oraz sensei Krzysztof Kopciowski (3.dan) prezes Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai. Wielicka drużyna liczyła 18 osób : 14 zawodników, 3 sędziów oraz jednego sekundanta. Spośród wielickich uczestników większość pomimo dużej obsady w swoich kategoriach zdobyła miejsca na podium co pozwoliło uzyskać najlepszy historyczny wynik drużynowo - 2 miejsce na podium. Szczególnie warto nadmienić sensei Janusza Zięcinę (1.dan) który po raz trzeci pod rząd na zawodach ligowych PZK zdobywa złoty medal w konkurencji senior masters +85kg co jest osiągnięciem bardzo rzadko spotykanym oraz senpai Klaudię Słonkę (2.kyu) która w swoim debiucie w kategorii kumite seniorek -55kg pokonała przeciwniczkę przez nokaut techniczny (ippon) zaledwie po 30 sekundach walki zdobywając złoty medal w tej kategorii. Trzeci złoty medal zdobył na MMP senpai Jakub Szczurek (4.kyu) w kategorii kumite juniorów młodszych zwyciężając po kolei z trzema przeciwnikami. Pełne wyniki prezentujemy poniżej:

1.miejsce - Janusz Zięcina - kumite senior masters
1.miejsce - Klaudia Słonka - kumite seniorek
1.miejsce - Jakub Szczurek - kumite juniorów młodszych
3.miejsce - Martyna Kubik - kumite seniorek
3.miejsce - Sandra Maśnica - kata seniorek
3.miejsce - Błażej Pasiut - kumite senior masters
3.miejsce - Dawid Grzesiak - kumite juniorów młodszych
3.miejsce - Julia Cenda - kumite juniorek
3.miejsce - Aleksandra Piotrowska - kumite juniorek młodszych.

Co daje w sumie 9 medali ! Gratulacje!
WKKK35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022