hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2022-01-04

Hybrydowy radiowóz i quad dla wielickich policjantów30 grudnia 2021 r. przed Komendą Powiatową Policji w Wieliczce odbyło się przekazanie nowego radiowozu oraz quada. Nowe pojazdy to inwestycja w bezpieczeństwo zarówno naszych mieszkańców jak i turystów.


Pojazdy zostały zakupione przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego, Miasta i Gminy Wieliczka oraz Gmin Biskupice i Gdów. Jest to pierwszy radiowóz w powiecie wielickim o napędzie hybrydowym. Quad również jest nowością w wielickiej komendzie, do tej pory tego typu pojazdy nie były wykorzystywane przez policjantów z Wieliczki.

W uroczystości wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce, mł. insp. Mirosław Strach, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce podinsp. Agnieszka Burzec -Czesak, Komendant Komisariatu Policji w Gdowie komisarz Krzysztof Mistarz, oraz przedstawiciele samorządów, które współfinansowały zakup pojazdów: Starosta Wielicki Adam Kociołek, Sekretarz Powiatu Wielickiego Rafał Ślęczka, Pełnomocnik Burmistrza ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Kühl, Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, Wójt Gminy Biskupice Renata Gawlik.


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021