.


leroymerlin

Opublikowano: 2022-07-26

I Bieg Żupny6 sierpnia 2022 spod szybu Mikołaja Daniłowicza w Kopalni Soli „Wieliczka” wystartuje I Bieg Żupny. Trasa zawodów prowadzi wśród zieleni, alejkami zabytkowego Parku św. Kingi oraz w sąsiedztwie tężni solankowej. Łączny dystans do przebiegnięcia to 5 km – zawodnicy mierzą się z 2 pętlami po 2,5 km każda.


Bieg wystartuje o godz. 20.00. Rejestracja zawodników odbywa się poprzez system internetowy. Zapisać się można do 5 sierpnia. Warto już teraz, bowiem limit uczestników wynosi 300 osób. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymają pamiątkową koszulkę techniczną. Udział w I Biegu Żupnym jest dobrym pomysłem na letni sobotni wieczór. Bieganie ma wiele zalet. Nie tylko pomaga utrzymać ładną sylwetkę i zmniejsza ryzyko poważnych chorób, ale też poprawia samopoczucie. Zawody na tle parkowej zieleni to samo zdrowie. Zawody organizuje Fundacja Tres Companeros, a partnerują jej Kopalnia Soli „Wieliczka” oraz Powiat Wielicki. Szczegółowe informacje na www.kopalnia.pl


   3 Maja


 


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022