.mediaexpert

Opublikowano: 2022-07-26

I Bieg Żupny6 sierpnia 2022 spod szybu Mikołaja Daniłowicza w Kopalni Soli „Wieliczka” wystartuje I Bieg Żupny. Trasa zawodów prowadzi wśród zieleni, alejkami zabytkowego Parku św. Kingi oraz w sąsiedztwie tężni solankowej. Łączny dystans do przebiegnięcia to 5 km – zawodnicy mierzą się z 2 pętlami po 2,5 km każda.


Bieg wystartuje o godz. 20.00. Rejestracja zawodników odbywa się poprzez system internetowy. Zapisać się można do 5 sierpnia. Warto już teraz, bowiem limit uczestników wynosi 300 osób. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymają pamiątkową koszulkę techniczną. Udział w I Biegu Żupnym jest dobrym pomysłem na letni sobotni wieczór. Bieganie ma wiele zalet. Nie tylko pomaga utrzymać ładną sylwetkę i zmniejsza ryzyko poważnych chorób, ale też poprawia samopoczucie. Zawody na tle parkowej zieleni to samo zdrowie. Zawody organizuje Fundacja Tres Companeros, a partnerują jej Kopalnia Soli „Wieliczka” oraz Powiat Wielicki. Szczegółowe informacje na www.kopalnia.pl


   
3 Maja


 


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021