carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-27

II Ogólnopolski Marsz Seniora w Wieliczce


Posłanka na Sejm RP Elżbieta Achinger we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół LO w Wieliczce mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w II Ogólnopolskim Marszu Seniora w Wieliczce, który odbędzie się 29 września (niedziela) w godzinach 1000-1300.
Marsz organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przypadającego na 1października, a jego idea powstała w 2012 r. z inicjatywy Parlamentarnej Grupy Kobiet. To kolejne wydarzenie, po I Małopolskiej Spartakiadzie Seniorów w Kłaju, skierowane do osób w wieku 50+. Marsz będzie okazją do wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i osiągnięć oraz propagowania zdrowego stylu życia wśród osób w wieku senioralnym. Trasa Marszu: Szyb Regis – ul. Zamkowa – Aleje Jana Pawła II – ul. Daniłowicza – ul. Dembowskiego – Park Adama Mickiewicza – Solne Miasto


.......  Harmonogram:

10:00 – początek rejestracji uczestników, plac przed Szybem Regis
11:00 – powitanie zaproszonych gości, rozgrzewka
11:15 – start
12:15 – meta i rozdanie nagród, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto

Dla 100 pierwszych uczestników w prezencie profesjonalne kije do nordic walking!  

Kopciuszek w Familijnej Niedzieli

 

Przewidziane są także nagrody za zajęcie pierwszego miejsca, docenimy również wolę walki seniora który jako ostatni przekroczy linię mety. Upominki otrzymają także najstarsza oraz najstarszy uczestnicy Marszu.

W Małopolsce działa obecnie około pięćdziesiąt aktywnie rozwijających się Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Od kilku lat posłanka Elżbieta Achinger jest gorącym orędownikiem ich powstawania oraz dynamicznego rozwoju. Dzięki wspólnym wysiłkom i pomysłom, powstają liczne formy spotkań między seniorami, nie tylko te w uniwersyteckich ławkach, lecz także na świeżym powietrzu podczas sportowych zmagań, czego przykładem jest I Małopolska Spartakiada Seniorów w Kłaju, w której uczestniczyło blisko 200 słuchaczy UTW z całej Małopolski. Idea takich spotkań powstała dzięki popularności zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez UTW. Sport nie tylko można, ale i powinno się uprawiać w każdym wieku, a Marsz Seniora na który serdecznie zapraszamy, niech będzie tego najpełniejszym przykładem.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021