carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-30

II Ogólnopolski Marsz Seniora za nami


120 seniorów wzięło udział w II Małopolskim Marszu Seniora zorganizowanym przez Elżbietę Achinger we współpracy z Urzędem Miasta. Uczestnicy przeszli ulicami Wieliczki do Solnego Miasta gdzie na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Pierwsi uczestnicy pod Szyb Regis, gdzie zaplanowany został początek spotkania, przybyli na długo zanim rozpoczęła się oficjalna rejestracja. Pierwszym stu osobom wręczone zostały profesjonalne kije do nordic-walking. Następnie pan Kazimierz Nowak, zawodowy WF-ista, przeprowadził profesjonalną rozgrzewkę, która jest niezbędna przed każdą aktywnością fizyczną. Warto dodać, że marsz z kijkami do nordic-walking angażuje prawie wszystkie mięśnie i stawy, stąd prawidłowe ich rozgrzanie jest niezwykle ważne.

Spotkanie swoimi występami uświetniła Górnicza Orkiestra Kopalni Soli w Wieliczce, która przygrywała także podczas wymarszu. Trasa Marszu wiodła ulicami: Zamkowa, Aleje Jana Pawła II, Daniłowicza, Dembowskiego, Park Adama Mickiewicza a zakończenie odbyło się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto.

Zawodniczką, która jako pierwsza dotarła na linię mety, okazała się pani Elżbieta Janas natomiast peleton zakończyła pani Irena Urban. Nagrody wręczone zostały także najstarszemu zawodnikowi, którym został pan Zbigniew Faryna(84 lata) i najstarszej zawodniczce – pani Marii Batko(76 lat). Podczas części artystycznej wystąpiły panie z zespołu Mirella z Miechowa a na uczestników czekał pyszny bigos.


.......  Marsz zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przypadającego na 1 października, a jego idea powstała w 2012 r. z inicjatywy Parlamentarnej Grupy Kobiet.To kolejne wydarzenie, po I Małopolskiej Spartakiadzie Seniorów w Kłaju, skierowane do osób w wieku 50+. W Spartakiadzie, która odbyła się w czerwcu tego roku wzięło udział blisko 200 słuchaczy UTW z całej Małopolski.  

Joga – fakty i mity w Poniedziałkowym Klubie Seniora

 

W Małopolsce działa obecnie około pięćdziesiąt aktywnie rozwijających się Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Od kilku lat posłanka Elżbieta Achinger jest gorącym orędownikiem ich powstawania oraz dynamicznego rozwoju. Współtworzyła placówki w Wieliczce i Kłaju, na stałe współpracuje również z kilkunastoma małopolskimi Uniwersytetami. W Sejmie pracuje w Parlamentarnym Zespole ds. Osób Starszych oraz Parlamentarnym Zespole ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W tym roku została nagrodzona przez Gazetę Krakowską tytułem Wpływowej Kobiety Małopolski za swoją działalność na rzecz seniorów.
II Ogólnopolski Marsz Seniora za nami - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021