carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-30

II Ogólnopolski Marsz Seniora za nami


120 seniorów wzięło udział w II Małopolskim Marszu Seniora zorganizowanym przez Elżbietę Achinger we współpracy z Urzędem Miasta. Uczestnicy przeszli ulicami Wieliczki do Solnego Miasta gdzie na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Pierwsi uczestnicy pod Szyb Regis, gdzie zaplanowany został początek spotkania, przybyli na długo zanim rozpoczęła się oficjalna rejestracja. Pierwszym stu osobom wręczone zostały profesjonalne kije do nordic-walking. Następnie pan Kazimierz Nowak, zawodowy WF-ista, przeprowadził profesjonalną rozgrzewkę, która jest niezbędna przed każdą aktywnością fizyczną. Warto dodać, że marsz z kijkami do nordic-walking angażuje prawie wszystkie mięśnie i stawy, stąd prawidłowe ich rozgrzanie jest niezwykle ważne.

Spotkanie swoimi występami uświetniła Górnicza Orkiestra Kopalni Soli w Wieliczce, która przygrywała także podczas wymarszu. Trasa Marszu wiodła ulicami: Zamkowa, Aleje Jana Pawła II, Daniłowicza, Dembowskiego, Park Adama Mickiewicza a zakończenie odbyło się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto.

Zawodniczką, która jako pierwsza dotarła na linię mety, okazała się pani Elżbieta Janas natomiast peleton zakończyła pani Irena Urban. Nagrody wręczone zostały także najstarszemu zawodnikowi, którym został pan Zbigniew Faryna(84 lata) i najstarszej zawodniczce – pani Marii Batko(76 lat). Podczas części artystycznej wystąpiły panie z zespołu Mirella z Miechowa a na uczestników czekał pyszny bigos.


.......  Marsz zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przypadającego na 1 października, a jego idea powstała w 2012 r. z inicjatywy Parlamentarnej Grupy Kobiet.To kolejne wydarzenie, po I Małopolskiej Spartakiadzie Seniorów w Kłaju, skierowane do osób w wieku 50+. W Spartakiadzie, która odbyła się w czerwcu tego roku wzięło udział blisko 200 słuchaczy UTW z całej Małopolski.  

Joga – fakty i mity w Poniedziałkowym Klubie Seniora

 

W Małopolsce działa obecnie około pięćdziesiąt aktywnie rozwijających się Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Od kilku lat posłanka Elżbieta Achinger jest gorącym orędownikiem ich powstawania oraz dynamicznego rozwoju. Współtworzyła placówki w Wieliczce i Kłaju, na stałe współpracuje również z kilkunastoma małopolskimi Uniwersytetami. W Sejmie pracuje w Parlamentarnym Zespole ds. Osób Starszych oraz Parlamentarnym Zespole ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W tym roku została nagrodzona przez Gazetę Krakowską tytułem Wpływowej Kobiety Małopolski za swoją działalność na rzecz seniorów.
II Ogólnopolski Marsz Seniora za nami - zobacz zdjęcia

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka