carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-10-06

III Nocny Rodzinny Marszobieg na Orientację - podsumowanie


Jak wypoczywać to tylko aktywnie - dlatego już po raz trzeci burmistrz Wieliczki wraz z Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce oraz Miejskim Oddziałem PTTK w Wieliczce zaprosili całe rodziny do wspólnej zabawy podczas Nocnego Rodzinnego Marszobiegu na Orientację.

fot. WieliczkaCity.pl

Do rywalizacji pod osłoną nocy stanęła rekordowa liczba 45 rodzinnych drużyn, czyli łącznie blisko 200 uczestników, spośród których najmłodszy liczył zaledwie 2 miesiące (!). Oficjalne rozpoczęcie Marszobiegu odbyło się na Rynku Górnym w Wieliczce, gdzie każda rodzina otrzymała mapę i kamizelki odblaskowe. Podobnie jak w latach ubiegłych zadaniem każdego zespołu było odszukanie 10 Punktów Kontrolnych, zlokalizowanych na terenie całego miasta, a następnie rozwiązanie przygotowanych tam zadań. O wyborze trasy i kolejności zaliczania poszczególnych Punktów decydowali już sami uczestnicy.
Na metę, zlokalizowaną w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”, pierwsze drużyny dotarły już niespełna 1,5 godziny po starcie. Po trudach trasy na wszystkich czekał tutaj ciepły poczęstunek oraz zabawy animacyjne, które uprzyjemniły oczekiwanie na finał i ogłoszenie wyników.

Uroczystego wręczenia medali oraz nagród i pucharów dla zwycięskich drużyn dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł oraz poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Urszula Rusecka. Serdeczne gratulacje i podziękowania za pełną energii i pozytywnych emocji atmosferę składamy wszystkim rodzinnym drużynom, które wzięły udział w zabawie. W szczególny sposób gratulujemy zwycięzcom Marszobiegu – Białym Orłom z Wieliczki, które z wynikiem 72 punktów stanęły na najwyższym stopniu podium oraz drużynie ABWD (71 pkt.) i Kunkom (69,5 pkt.) za zdobycie II i III miejsca.

/CKiT/

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia oraz videorelacji

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022