carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-28

Internetowe SOS dla seniorów – nowa edycja


Biblioteka w Wieliczce zaprasza od października na nowe dyżury wolontariuszy, którzy będą udzielać seniorom porad w zakresie obsługi komputera i internetu.
W wielickiej bibliotece w kwietniu tego roku, rozpoczęliśmy trzymiesięczny pilotażowy projekt Internetowe SOS”, realizowany w ramach programu Grundtvig - Grandma PC „Uczenie się przez całe życie”. Celem działań była międzypokoleniowa wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie obsługi komputera, Internetu i multimediów. W każdy czwartek, na specjalnych dyżurach w czytelni, nasi wolontariusze z Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego udzielali rad i wskazówek i pomagali seniorom poruszać się po świecie nowoczesnych technologii i Internetu. Ponieważ akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych seniorów, postanowiliśmy wznowić dyżury.

.......  Jeżeli masz problem dotyczący obsługi komputera, nie wiesz jak korzystać z różnych usług dostępnych w Internecie, lub masz inne pytania i wątpliwości w tym zakresie, zapytaj o radę w bibliotece. My ci odpowiemy! Nasi wolontariusze z Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego, na specjalnych dyżurach w Czytelni, będą udzielać rad i wskazówek oraz będą pomagać w rozwiązywaniu problemów w tym zakresie.  

Niania okradała w Wieliczce swoich pracodawców

 

Nasi wolontariusze będą dyżurować w każdy wtorek, między godziną 15.00-17.00 w Czytelni. Pierwszy dyżur już 1 października.

Zapraszamy!
[Biblioteka w Wieliczce - PP]20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021