carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-07-08

Internetowe SOS dla seniorów zakończone


W ubiegłym tygodniu odbył się ostatni dyżur wolontariuszy w ramach pilotażowego projektu wielickiej biblioteki - Internetowe SOS.

Przez ostanie trzy miesiące, od kwietnia do czerwca, seniorzy mogli skorzystać w wielickiej bibliotece z bezpłatnej pomocy i konsultacji, w ramach akcji „Internetowe SOS”, realizowanej w ramach programu Grundtvig - Grandma PC „Uczenie się przez całe życie”. Celem działań była międzypokoleniowa wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie obsługi komputera, Internetu i multimediów.

W każdy czwartek, na specjalnych dyżurach w czytelni, nasi wolontariusze z Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego udzielali rad i wskazówek i pomagali seniorom poruszać się po świecie nowoczesnych technologii. Wśród wolontariuszy, którzy wsparli naszą akcję znaleźli się Anna Multana, Joanna Bochenek, Natalia Holubenko, Maria Czajczyk oraz Mariola Porąbka.


Zakres poruszanych przez seniorów tematów był różnorodny. Najczęściej pytano o pocztę elektroniczną i sposób dodawania załączników do e-maili, o pobieranie obrazków z Internetu i zapisywanie ich na komputerze, odtwarzanie płyt CD i DVD. Seniorzy uczyli się jak przegrywać zdjęcia z kart pamięci, obsługi e-deklaracji, komunikatorów internetowych, a także tabletów i e-booków. Seniorzy pytali również jak ocenić stan i szybkość połączenia internetowego oraz jak można zabezpieczyć komputer przed wirusami, czy jak korzystać z serwisu YouTube i innych serwisów dających dostęp do filmów i seriali.

Internetowe SOS to jedno z wielu działań prowadzonych w ramach projektu Grundtvig - Grandma PC „Uczenie się przez całe życie”. Powiatowa i Miejska Biblioteka publiczna realizowała projekt wraz z partnerami z Wielkiej Brytanii, Rumunii, Hiszpanii, Włoch, Francji i Turcji.
[Biblioteka w Wieliczce - PP]

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021