carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-10-04

IV Nocny Rodzinny Marszobieg na Orientację - podsumowanieW minioną sobotę ponad 250 uczestników w odblaskowych kamizelkach wystartowało z Rynku Górnego w Wieliczce, rozpoczynając tym samym sportową rywalizację w ramach IV edycji NOCNEGO RODZINNEGO MARSZOBIEGU NA ORIENTACJĘ.


W zabawie udział wzięły łącznie 72 rodzinne drużyny. Ich zadaniem było dotarcie do zaznaczonych na mapie Wieliczki punktów kontrolnych. Jak co roku, na każdym z punktów czekały gry sprawnościowe, zadania i zagadki do rozwiązania, których wyniki decydowały o przyznanych miejscach. Meta i ogłoszenie wyników z udziałem Artura Kozioła Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka oraz sędziów zawodów – Jacka Kasprzyckiego i Artura Marca z Miejskiego Oddziału PTTK w Wieliczce tradycyjnie już odbyło się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym SOLNE MIASTO. Tutaj na uczestników zabawy czekał również ciepły poczęstunek przygotowany przez gospodynie z Chorągwicy oraz gry, zabawy i animacje z udziałem Wielickiego Klubu Wolontariuszy. Bezkonkurencyjna w tegorocznym Marszobiegu okazała się drużyna „Marsjanie” z Wieliczki, drugie i trzecie miejsce zajęły natomiast kolejno drużyny „Krzemyki” i „Krzemyki 2” z Sygneczowa. Wszystkim zespołom dziękujemy za podjęcie wyzwania, wspaniałą atmosferę i wyśmienitą zabawę. Po raz kolejny udowodniliście, że w rodzinie tkwi prawdziwa siła!

CKiT


Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji oraz materiału filmowego z tegorocznego Marszobiegu. Kliknij: zdjęcia / film


   


Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek