.
Opublikowano: 2022-11-22

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”Jeszcze tylko do 30 listopada 2022 r. można nadsyłać prace na IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w nim dzieci i młodzież szukających wyzwań plastycznych i lubiących historię swojego regionu.


Celem konkursu jest zainteresowanie historią wyjątkowych i wartościowych zabytków lokalnej ojczyzny oraz uświadomienie potrzeby ich ochrony. Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna przedstawiająca zabytek znajdujący się w najbliższym otoczeniu uczestnika, wykonana dowolną techniką płaską, na papierze (format A3). Prace należy przesłać do 30 listopada 2022 r. na adres Muzeum. Najlepsze i najciekawsze zostaną nagrodzone (nagrody rzeczowe) i zaprezentowane na wystawie.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej Muzeum
www.muzeum.wieliczka.pl

Informacja: Dział Edukacji – 12 289 16 61,
p.jagielski@muzeum.wieliczka.pl

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022