carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-08-27

IX edycja warsztatów komputerowych dla Seniorów


Od września zapraszamy do naszej biblioteki na dziewiątą już edycję WARSZTATÓW KOMPUTEROWYCH dla seniorów „Z komputerem za pan brat”. Warsztaty skierowane są do osób powyżej 50 roku życia.Z końcem września rozpoczynamy w wielickiej bibliotece kolejną edycję bezpłatnych warsztatów komputerowych „Z komputerem za pan brat”. Warsztaty skierowane są do osób powyżej 50 roku życia. Mają one pomóc wszystkim, którzy chcieliby zapoznać się z nowoczesnymi technologiami i nabyć podstawowe umiejętności z zakresu obsługi komputera. Zapisy przyjmowane są od 26.08 do 14.09. 2013 r. osobiście w Dziale popularno-naukowym lub telefoniczne pod nr 12/278-30-75; 12/278-15-65. Lista miejsc ograniczona. Spotkanie organizacyjne dla zapisanych osób odbędzie się 17.09. 2013 r. (wtorek) o godz. 10.00 w wielickiej Bibliotece, ul. Żwirki i Wigury 2 (Sala na poddaszu). Obecność obowiązkowa.

Warsztaty prowadzone od trzech lat w wielickiej bibliotece przez bibliotekarzy cieszą się wielką popularnością i są odpowiedzią biblioteki na zainteresowanie seniorów nowymi technikami informacyjnymi. Cieszy nas fakt, że w prowadzonych przez nas warsztatach wzięło do tej pory ponad 300 osób, które zostały z nami na dłużej, zarówno jako czytelnicy biblioteki, jak też jej przyjaciele, wolontariusze oraz uczestnicy innych zajęć.


.......  W tym roku znowu zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą się czegoś nauczyć i spędzić pożytecznie czas w bibliotece, zaś naszych zaprzyjaźnionych seniorów na wszystkie pozostałe zajęcia w bibliotece. Nasze zajęcia mają na celu przełamywanie barier związanych z zastosowaniem nowoczesnych technik komputerowych, rozwój kreatywności ludzi starszych oraz nabycie przez nich umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych.  

Spotkania z pasjami – nowy cykl dla seniorów

 

Zapraszamy również na cotygodniowe spotkania Poniedziałkowego Klubu Seniora w Solnym Mieście. W każdy poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy na wykład lub prezentację. Są to wykłady dla seniorów 50+ z terenu powiatu wielickiego. Poniedziałkowy Klub Seniora, bo pod taką nazwą odbywają się obecnie spotkania, będzie kontynuowany również w 2012 roku. Korzystając z naszych dotychczasowych doświadczeń staramy się stworzyć bogatą ofertę nie zapominając o naszym podstawowym zadaniu, jakim jest rozbudzanie miłości do książek i promocja czytelnictwa. Wieliccy seniorzy przez dwa miesiące korzystali z poniedziałkowych wykładów na temat zdrowia, urody i podróży,

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
[Biblioteka w Wieliczce]20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021