carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-03-23

IX Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza 2015 – informator kibica


Już za dosłownie kilka dni, w najbliższą sobotę rozpocznie się w Wieliczce największa impreza motoryzacyjna. Zawodowi kierowcy już po raz dziewiąty przyjadą do naszego miasta uczcić pamięć dwóch nieodżałowanych i bardzo utytułowanych kierowców  - Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

fot. WieliczkaCity.pl

Jak co roku impreza ta przyciąga tysiące kibiców rajdowych z całej Polski, dlatego też postanowiliśmy w jednym miejscu zgromadzić wszelkie niezbędne każdemu kto wybiera się do Wieliczki na tę imprezę informacje. Przedstawiamy informator kibica IX Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza 2015.

Tak duża impreza nie może się odbyć bez pewnych utrudnień, mowa tutaj o ulicach, które na czas zarówno wieczornego Prologu jak i niedzielnego SuperOSu muszą zostać zamknięte. Poniżej przedstawiamy wykaz ulic wraz z godzinami w jakich zostaną one wyłączone z ruchu.


28 marca (sobota) br. w godzinach 16:00-22:00 zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice:
29 marca (niedziela) br. w godzinach 6:00-16:00 zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice:

ul. Powstania Warszawskiego
ul. Sikorskiego
ul. Zamkowa
Rynek Górny
ul. Kilińskiego
ul. Górsko
ul. Daniłowicza
ul. Batorego
ul. Seraf
ul. Limanowskiego na odcinku
od ul. Słowackiego do ul. Boża Wola
ul. Plac Kościuszki
ul. Szpunara
ul. Klaśnieńska
ul. Dembowskiego
ul. Moniuszki
ul. Reymonta
W dniu
  ul. Matejki na całej długości
al. Solidarności
ul. Kościuszki na całej długości
ul. Nowy Świat na części
ul. Jedynaka na części
ul. Janińska na całej długości
ul. Krótka na całej długości
ul. Stroma na całej długości
ul. Daniłowicza
ul. Klaśnieńska
     

W związku z w/w zmianami w ruchu drogowym w dniach 28-29 marca br. na wyżej wymienionych ulicach wprowadza się zakaz zatrzymywania się i postoju. Organizatorzy proszą o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz podporządkowaniu się poleceniom Policji, Straży Miejskiej i Służb Porządkowych.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe mapki, które przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych IX Memoriałem J. Kuliga i M. Bublewicza 2015. Na owych mapach zaznaczyliśmy nie tylko trasę przejazdu, ale wszelkie inne informacje istotne dla kibiców i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się mapami tegorocznego Memoriału.

Prolog - sobota 28.03.2015 r.
.
SuperOS - niedziela 29.03.2015 r.
.
 
( kliknij aby powiększyć )   ( kliknij aby powiększyć )

Wieczorny Prolog rozpocznie się o godzinie 19:00, wtedy powinien planowo wystartować pierwszy kierowca. Natomiast zapoznanie się z trasą nastąpi pół godziny wcześniej, czyli o 18:30.

W sobotę 28 marca podczas wieczornego prologu kierowcy w trakcie jednego przejazdu aż dwukrotnie przejadą m.in. przez Rynek Górny. Na trasie będą mieli do pokonania szykanę, beczkę oraz zaporę. W tym roku trasa sobotniego wyścigu będzie się różniła od ubiegłorocznej. Start będzie zlokalizowany na ul. Dembowskiego przed budynkiem Starostwa Powiatowego, meta natomiast na ulicy Daniłowicza. Trasa poprowadzi kierowców ulicami Powstania Warszawskiego, Zamkową do Rynku Górnego, następnie Batorego do Limanowskiego, Plac Kościuszki, Sikorskiego i jeszcze raz do Rynku Górnego ulicą Zamkową skąd zawodnicy skręcą w prawo w ulicę Górsko i dalej do mety znajdującej się na ulicy Daniłowicza.

SuperOS rozpocznie się o godzinie 11:00, natomiast od 10:00 zawodnicy będą poznawać trasę.

Główny wyścig, który odbędzie się dzień później czyli w niedzielę 29 marca to trasa będzie prawie identyczna jak ubiegłoroczna. Jej modyfikacje są nieznaczne, aczkolwiek wystarczyły aby cały dystans wydłużyć o około 150 metrów. Dla kibiców jest to niewątpliwie bardzo dobra wiadomość. Start tradycyjnie przed Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”. Tuż po starcie kierowcy skręcą w prawo i zaraz wykonają lewy nawrót na około "wysepki" znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Kościuszki – Jedynaka. Następnie pojadą ulicą Kościuszki, skręcą w Nowy Świat, Jedynaka, znów na dobrze wszystkim znaną wysepkę na wyżej wspominanym skrzyżowaniu i znów ulicą Kościuszki oraz dalej Jańińską, Krótką, Stromą, Klaśnieńską do mety zlokalizowanej na ulicy Daniłowicza.

Park serwisowy tak jak w ostatnich latach zlokalizowany będzie na parkingu przy ulicy Dembowskiego ( przy peronie Wieliczka Rynek – Kopalnia). Podczas 9. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza będziemy mogli również zobaczyć Macieja Kota - reprezentanta Polski w skokach narciarskich, który w ubiegłym roku odebrał licencję rajdowca. Nie wykluczone, że na IX Memoriale pojawią się w Wieliczce również inni skoczkowie narciarscy – więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Zakończenie imprezy oraz rozdanie nagród nastąpi tradycyjnie w Solnym Mieście o godzinie 14:30.


Prolog
mapka orientacyjna
.
SuperOS
mapka orientacyjna
.
Prolog i SuperOS
mapka orientacyjna
.
   
( kliknij aby powiększyć )   ( kliknij aby powiększyć )   ( kliknij aby powiększyć )

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022