.


leroymerlin

Opublikowano: 2021-01-22

Jak będą wyglądać skrzyżowania na DK94? Zobacz film z nowymi rozwiązaniami drogowymi w Wieliczce.Gmina Wieliczka zaprezentowała film na którym przedstawione są nowe rozwiązania drogowe w naszym mieście. Na prezentacji można zobaczyć model ruchu drogowego na odcinku Drogi Krajowej 94 – przebudowa wjazdu i wyjazdu z Wieliczki oraz budowa estakad w ciągu DK94.


Przygotowane modele przebudowy skrzyżowań obejmują przede wszystkim miejsca gdzie DK94 przecina się z ulicą Krakowską, Czarnochowską, Niepołomską oraz Powstania Styczniowego.

- Ponawiam wniosek do Zarządu Województwa Małopolskiego o przebudowę ul Niepołomskiej. Przypomnę, że przebudowa skrzyżowania na ul. Krakowskiej jest w trakcie realizacji, obecnie trwają prace projektowe i przygotowanie do wydania pozwolenia na budowę estakady na wjeździe do Wieliczki. Jest również podpisana umowa na realizację z Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Ważne jest, by równolegle rozpocząć działania inwestycyjne dotyczące ul. Niepołomskiej. - podkreśla Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek