hyundai


.
Opublikowano: 2022-09-07

Jak przetrwać upały w Krakowie?Wielkomiejska dżungla to idealne miejsce na realizację swoich ambicji, jednak gdy przychodzi lato, a temperatury stają się nieznośne, ucieczka nad morze staje się największym marzeniem. Wszechobecny beton potęguje zastój powietrza, oddając w przestrzeń kolejne fale ciepła. Kraków to jedno z miast, gdzie na upały trzeba mieć sposób. Jak skutecznie przetrwać lato?


Wycieczka w zacienione miejsca

Wysokie temperatury bywają bardzo niebezpieczne dla organizmu. Przyspieszony oddech, szybsze tętno i brak nawodnienia mogą doprowadzić do omdleń. Podczas doskwierających upałów warto wybierać miejsca, które są mocno zacienione. Idealnym przykładem jest Las Wolski czy Park Krakowski. Gęsto porośnięte drzewami tereny zapewniają cień, w którym znajdują się ścieżki spacerowe.

Wodna rozrywka dla całej rodziny

Co jest najlepsze na ochłodę? Solidna porcja orzeźwiającej wody! Wizyta w Parku Wodnym to idealny sposób na upały w Krakowie. Potężny kompleks wodny zawiera szereg atrakcji, z których mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Rwąca rzeka, ścianki wspinaczkowe, pontonowe zjeżdżalnie, a nawet plaża rekreacyjno-wypoczynkowa to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie oferuje obiekt. To miejsce, w którym można spędzić cały dzień na wspaniałej zabawie z najbliższymi.

Aby schłodzić organizm

Dieta ma ogromne znaczenie podczas upałów. Warto pamiętać o dostarczaniu produktów bogatych w wodę. Ogórki, arbuzy czy cukinie mogą stać się składnikiem pysznych sałatek, a maliny czy brzoskwinie częścią koktajli czy lemoniady. Warto sprawić sobie termos turystyczny o większej pojemności, który świetnie trzyma zimno.
Skuteczny sposób na upały w Krakowie? Orzeźwiający napój z elektrolitami idealnie nawodni organizm. Wystarczy zmieszać wodę z sokiem z cytryny, dodając miód oraz kostki lodu. Tak przygotowaną lemoniadę można popijać małymi łykami przez cały dzień.

Tkanina blisko ciała

Lato to sezon, w którym można pozwolić sobie na lekką i zwiewną odzież. Przy okazji warto zwrócić uwagę na tkaniny, z jakich są wykonane ciuchy. Najlepiej sprawdzą się naturalne materiały, takie jak bawełna, len czy wiskoza. Na czas upałów trzeba pożegnać poliester oraz inne sztuczne tkaniny. Dodatki również mają znaczenie, a wręcz są sprzymierzeńcem podczas letniego skwaru. Przed słońcem skutecznie ochroni słomkowy kapelusz czy okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją.

Wentylator – sposób na upały w Krakowie

Większość pracodawców oferuje stanowiska w klimatyzowanych pomieszczeniach. Ale co z upałem po powrocie do domu? Nie każdy ma przecież zamontowaną klimatyzację. Rozwiązaniem będzie zakup wentylatora. Najtańszą opcją są urządzenia z obrotowym śmigłem, jednak w sprzedaży pojawiły się również wentylatory kolumnowe, sufitowe czy bezłopatkowe. Każdy z nich działa inaczej i może być stosowany w pomieszczeniach o różnej powierzchni. Najlepiej rozważyć wszystkie za i przeciw, by dokonać optymalnego zakupu.

Warto cieszyć się słońcem, ale należy to robić z rozsądkiem. Z powyższymi wskazówkami upały w mieście z pewnością będą mniej dotkliwe.
artykuł sponsorowany


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022