hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-04-19

Jak wybrać monitor do zdalnej pracy?Praca zdalna staje się obecnie standardem. Jeżeli Ty również pracujesz w domu, warto zastanowić się nad wyborem funkcjonalnego i ergonomicznego monitora. Sprawdź, jak wybrać monitor do zdalnej pracy!


1. Rozdzielczość, przekątna i proporcje ekranu – jakie powinny być?
2. Dlaczego warto wybrać monitor o ergonomicznej konstrukcji?
3. Postaw na monitor z ochroną wzroku
4. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze monitora do pracy?
5. Dobierz odpowiednie akcesoria


Aby wydajnie pracować z domu, potrzebny jest odpowiedni sprzęt komputerowy. Wybierając monitor do pracy zdalnej, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jeżeli zastanawiasz się, jakie urządzenie kupić, aby Twoja praca była efektywna i komfortowa, koniecznie przeczytaj ten poradnik!

Rozdzielczość, przekątna i proporcje ekranu – jakie powinny być?

Do pracy zdalnej warto wybrać monitor o odpowiedniej rozdzielczości. Ten parametr powinien być dostosowany do rodzaju wykonywanej pracy. Do wykonywania większości biurowych obowiązków wystarczający będzie sprzęt o standardowej rozdzielczości Full HD, czyli 1920x1080 pikseli. Występuje ona w większości monitorów dostępnych na rynku. Jednak dla osób, które pracują z filmami lub grafiką, optymalny będzie monitor o rozdzielczości 4K. Odpowiednia rozdzielczość monitora w dużym stopniu wpływa na wygodę pracy przy komputerze. Należy również zwrócić uwagę na przekątną ekranu. Im większa przekątna, tym bardziej komfortowa praca. Do pracy biurowej najczęściej wybierane są monitory o przekątnej 20-24 cali. Z kolei w przypadku programistów i grafików doskonale sprawdzają się monitory o przekątnej ekranu powyżej 24 cali. Kolejnym elementem, któremu warto się przyjrzeć, są proporcje ekranu. Najbardziej popularne, a zarazem uniwersalne, są monitory wyposażone w ekrany o proporcjach 16:9.

Dlaczego warto wybrać monitor o ergonomicznej konstrukcji?

Aby monitor do pracy zdalnej był wygodny, warto wybrać model o ergonomicznej konstrukcji. Urządzenia ergonomiczne umożliwiają wygodną pracę siedzącą. Zmniejszają również prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z kręgosłupem spowodowanych nieprawidłową postawą ciała podczas pracy. Jedną z ważnych cech ergonomicznego monitora jest możliwość regulacji wysokości ekranu. Takie urządzenie powinno również oferować możliwość obrotu podstawy oraz ustawienia ekranu pod dowolnym kątem. Zmiana pozycji monitora jest przydatna m.in. dla grafików. Z kolei dla osób, które pracują z tekstem, świetnym rozwiązaniem jest zakup monitora z funkcją obrotu ekranu do pozycji pionowej. Ergonomiczny monitor to jeden z elementów, który wpływa na zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas długotrwałej pracy siedzącej.

Postaw na monitor z ochroną wzroku

Długie godziny spędzone przed ekranem komputera w negatywny sposób wpływają na wzrok. Dlatego warto zdecydować się na zakup monitora, który posiada funkcję redukcji migotania obrazu oraz filtr światła niebieskiego. Pomoże to zmniejszyć dyskomfort spowodowany przez długotrwałą pracę przy komputerze. Warto także zwrócić uwagę na monitory z matową matrycą, która niweluje odbijanie promieni słonecznych i poprawia czytelność obrazu. Jeżeli zależy Ci na urządzeniu z systemem ochrony wzroku, postaw na monitor HP.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze monitora do pracy?

Jest wiele elementów, którym należy się przyjrzeć przy zakupie monitora do pracy zdalnej. Warto m.in. zwrócić uwagę na to, czy wybrany monitor posiada wyjście USB, które pozwala na szybkie i wygodne podłączenie akcesoriów (takich jak np. pendrive lub myszka) bezpośrednio do monitora. Przydatne jest również złącze HDMI w monitorze, które umożliwia przesyłanie sygnału audio i wideo. Bardzo istotna jest także jakość wykonania monitora. Warto zainwestować w urządzenie wysokiej jakości od sprawdzonego producenta, które będzie służyło użytkownikowi przez długi czas. Obudowa urządzenia powinna być wykonana z solidnych i odpornych na zarysowania materiałów. Doskonałym wyborem będzie wysokiej jakości monitor Samsung, który został wykonany z materiałów świetnej jakości. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego monitora, zwróć też uwagę na długość trwania okresu gwarancyjnego.

Dobierz odpowiednie akcesoria

Aby praca przy monitorze była maksymalnie komfortowa, ważny jest również dobór odpowiednich akcesoriów. Warto zdecydować się m. in. na zakup ergonomicznej myszki (czyli takiej, która umożliwia jak najbardziej naturalne ułożenie dłoni podczas pracy). Taki model skutecznie odciąża nadgarstek. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednia klawiatura. Na rynku dostępny jest szeroki wybór wygodnych i ergonomicznych klawiatur, które zwiększają komfort pracy przy komputerze. Warto zainwestować w klawiaturę o opływowym kształcie, która umożliwi naturalne ułożenie dłoni podczas pisania i nie będzie powodowała nadmiernego napięcia mięśni. W trakcie pracy biurowej doskonale sprawdzą się również wysokiej jakości głośniki. Przydadzą się m.in. podczas oglądania szkoleń i wideokonferencji.

Wybór odpowiedniego monitora do pracy zdalnej jest bardzo ważny, ponieważ w istotny sposób wpływa na zwiększenie komfortu pracownika. Przy zakupie urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Dzięki naszym poradom wybierzesz monitor idealnie dostosowany do własnych potrzeb!

artykuł sponsorowany


   
likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka