.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-10-27

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?Powoli przemija era plączących się w kieszeniach przewodów. Ich miejsce coraz częściej zajmują słuchawki bezprzewodowe, które są znacznie bardziej praktyczne, a w najnowszych modelach jakość dźwięku nie odbiega od tradycyjnych słuchawek.


Zanim jednak ostatecznie pozbędziemy się przewodów i zaczniemy łączyć się ze słuchawkami przez bluetooth, warto dowiedzieć się, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie nowych słuchawek bezprzewodowych. W ten sposób będziemy mogli wybrać sprzęt idealnie skrojony do naszych potrzeb.

Dlaczego warto uwolnić się od kabli?

Mimo rosnącej popularności słuchawek bezprzewodowych, nadal spora część użytkowników wychodzi z założenia, że tylko tradycyjny przewód jest w stanie dostarczyć nam muzyki w najwyższej jakości. Początkowo można było się zgodzić z taką opinią, ponieważ nawet flagowe modele odstawały nieco jakością od solidnych słuchawek przewodowych. Jednak wraz z rozwojem technologii bluetooth, granica jakości między słuchawkami zniknęła, a najnowsze modele słuchawek bezprzewodowych zapewniają równie dobre wrażenia dźwiękowe, jak ich odpowiedniki z kablem. Tymczasem pod względem wygody, korzystanie ze słuchawek bluetooth jest nieporównywalnie bardziej komfortowe, niż każdorazowe rozplątywanie słuchawek przewodowych. Urządzenie można błyskawicznie sparować z telefonem lub innym urządzeniem. Jesienią i zimą nie trzeba przeciągać kabli pod kurtką, ani rozdzielać ich z ładowarką lub innymi przewodami. Dlatego tak chętnie sięgamy po słuchawki bezprzewodowe, które są zdecydowanie bardziej przyjazne w codziennym użyciu. Sprawdź ranking najlepszych modeli bluetooth na stronie
https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-sluchawek-bezprzewodowych-dousznych.bhtml.

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bezprzewodowe możemy podzielić ze względu na ich budowę, rozmiar oraz sposób zakładania. Słuchawki różnią się przede wszystkim ze względu na ich przeznaczenie. W ten sposób możemy wyróżnić:

• słuchawki wokółuszne - są stosunkowo duże, ponieważ zakrywają szczelnie całe ucho, a jednocześnie poprawiają stabilność podczas użytkowania. Cechuje je dobre wyciszenie, ponieważ pozwala na to większa konstrukcja. To słuchawki dla osób aktywnych, którym zależy na dobrej jakości przy ruchu. Wykorzystuje się je zazwyczaj w domu lub w podróży, kiedy chcemy w pełni skupić się np. na muzyce, odcinając się od otoczenia.

• słuchawki nauszne - tradycyjne słuchawki nauszne coraz częściej dostępne są w wersji bezprzewodowej. Tego typu słuchawek używamy zazwyczaj w domu, przed ekranem komputera lub telewizora. Różnica w korzystaniu ze słuchawek nausznych bluetooth jest jednak zasadnicza, ponieważ nie musimy już za każdym razem zdejmować słuchawek kiedy chcemy odejść na chwilę sprzed monitora. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.

• słuchawki namałżowinowe - tego rodzaju słuchawki wyróżnia przede wszystkim charakterystyczny wygląd i specjalny pałąk, który wpływa na stabilność w czasie użytkowania. Są to słuchawki przeznaczone do intensywnej aktywności fizycznej, kiedy jednocześnie zależy nam na stabilności słuchawek.

• słuchawki douszne - są bardzo małe i można schować je praktycznie wszędzie: do torby, do kieszeni czy specjalnego futerału. Można wyróżnić modele z krótkim przewodem łączącym lewą słuchawkę z prawą lub złożone z dwóch osobnych elementów.

• słuchawki dokanałowe - jest to obecnie zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie wśród słuchawek bluetooth. Są wygodne w użyciu, nieduże, a niektóre modele mogą zapewnić nam naprawdę dobrą jakość dźwięku. Z racji tego, że wkładamy je głęboko do uszu, z początku mogą wywoływać dyskomfort. Z czasem jednak zupełnie nie będziemy zwracać uwagi na ich obecność.

Izolacja od otoczenia

Funkcjonuje jeszcze jeden istotny podział słuchawek bezprzewodowych. Dotyczy on typu przetworników w słuchawkach, które przekładają się na to, jak działają nasze słuchawki. Pod tym względem możemy wyróżnić:

• słuchawki otwarte - zapewniają dobrą jakość dźwięku, jednak przetwornik umieszczony w komorze akustycznej sprawia też, że w tego typu słuchawkach jest też dobry przepływ powietrza. W efekcie mimo słuchawek w uszach, docierają do nas odgłosy z otoczenia. Tego rodzaju słuchawki sprawdzają się m.in. w czasie spaceru po mieście, kiedy chcemy dobrze słyszeć muzykę lub podcast, ale też musimy być czujni na odgłosy dobiegające z zewnątrz.

• słuchawki zamknięte - nauszniki nie posiadają otworów, przez co izolują użytkownika od dźwięków otoczenia. Lepiej też odczujemy bas, co z pewnością spodoba się miłośnikom cięższych brzmień. Takie słuchawki doskonale sprawdzają się w domowym użyciu, kiedy chcemy po prostu odciąć się od otoczenia.

• słuchawki półotwarte - jest to rozwiązanie pomiędzy słuchawkami otwartymi a zamkniętymi. Częściowo izolują dźwięki z otoczenia, jednak dopuszczają część odgłosów. Jest to zatem uniwersalne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na któryś z dwóch pierwszych typów.

Długość pracy na baterii

Jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze słuchawek bezprzewodowych jest czas pracy na baterii. Przeważnie jest to kilka godzin słuchania muzyki i od 1 do 2 godzin rozmowy telefonicznej. Warto też zwrócić uwagę na prędkość ładowania. Wydajne słuchawki bluetooth, które będą służyć wam przez wiele godzin znajdziecie na stronie https://www.euro.com.pl/sluchawki,g!sluchawki-bezprzewodowe.bhtml.

artykuł sponsorowany   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek