.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-10-21

Jaki grill elektryczny wybrać? Praktyczne wskazówkiGrille elektryczne zapewniają łatwe grillowanie bez dymu i ognia. To doskonała alternatywa dla klasycznego grilla, szczególnie poza sezonem letnim. Dania przygotowane w ten sposób są pyszne i doskonale wypieczone. Jak wybrać dobry grill elektryczny?


Każdy chyba zgodzi się, że dania z grilla mają w sobie to ''coś''. Smakują zupełnie inaczej niż te przygotowane na patelni, czy też w piekarniku. Nie możemy zapomnieć też o tych charakterystycznych przypieczonych paskach, jakie pojawiają się na grillowanym mięsie czy warzywach. Na samą myśl aż wzrasta apetyt. Jeśli jednak nie mamy własnego ogródka lub nie jesteśmy właśnie na wakacjach, to niestety nie możemy pozwolić sobie na przygotowanie takiej uczty. Mieszkańcy dużych miast doskonale wiedzą, o czym mowa. Poza tym, nawet jeśli możemy swobodnie grillować, to sezon idealny na to trwa zaledwie kilka miesięcy. Nie musimy jednak w związku z tym rezygnować z naszych ulubionych grillowanych dań. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się grille elektryczne. Są doskonałą alternatywą dla tych klasycznych, a co najważniejsze, do ich działania potrzebny jest jedynie prąd. Dlaczego warto kupić grill elektryczny? Jaki rodzaj urządzenia wybrać?

Grill elektryczny — czy i kiedy warto go kupić?

Grille elektryczne cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Coraz częściej wybieramy je zamiast klasycznych urządzeń węglowych, czy gazowych. Dlaczego? Ponieważ grille elektryczne są po prostu znacznie łatwiejsze w użytku. Bez przeszkód możemy korzystać z nich zarówno w ogrodzie, na tarasie, jak i w domu. Dzięki temu możemy cieszyć się pysznymi grillowanymi potrawami niezależnie od pogody.

Grille elektryczne zasilane są prądem, dlatego do ich działania potrzebujemy jedynie gniazdka. Bez wątpienia więc urządzenie takie warto kupić, kiedy na przykład po prostu nie mamy własnego ogrodu, czy mieszkamy w bloku. Warto postawić też na taki sprzęt, jeśli na co dzień staramy się korzystać z ekologicznych rozwiązań. Grill zasilany prądem nie wydziela bowiem do powietrza szkodliwych substancji. Jest to także idealny wybór, jeśli lubimy pełne smaku, doskonale wypieczone potrawy, ale jednocześnie chcemy zachować zdrową dietę i unikamy dań tłustych i smażonych.

Grill elektryczny — zalety urządzenia

Grille elektryczne zapewniają nam naprawdę wiele korzyści. W porównaniu do tych klasycznych zajmują znacznie mniej miejsca i nie wymagają dodatkowego wyposażenia. Po ich użyciu możemy po prostu schować je do jednej z kuchennych szafek. Urządzenie to wygrywa także pod względem łatwości obsługi i funkcjonalności. Każdy, kto choć raz rozpalał grill węglowy, doskonale wie, jak mozolny jest to proces. Grill elektryczny natomiast jest gotowy do użytku już nawet po kilku sekundach. Wszystko zależy od wybranego modelu.

Jedną z największych zalet, jakie posiada grill elektryczny, jest to, że pozwala na przygotowanie zdrowych posiłków. Wbrew pozorom, grillowanie nad żarzącym się węglem nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Oczywiście, jedzenie jest pyszne, ale jednocześnie pełne jest szkodliwych substancji uwalnianych w procesie spalania. Grille elektryczne pozwolą nam uzyskać podobny smak, ale produkty po przygotowaniu wciąż będą miały swe wartości odżywcze.

Grill elektryczny — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W sklepach grille elektryczne dostępne są w wielu zróżnicowanych wariantach. Doskonale widać to choćby na https://www.euro.com.pl/grille.bhtml. Modele różnią się sobą między innymi budową, technologią oraz parametrami technicznymi. Na które z nich powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę przy kupnie, by wybrać najlepsze urządzenie?

Kupując grill elektryczny, warto przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jego rodzaj sprawdzi się u nas najlepiej. Podstawowy podział to taki na urządzenia zamykane i otwarte. Do użytku domowego doskonale sprawdzą się oba modele. Grille elektryczne zamykane pozwolą na przygotowanie posiłków nieco szybciej, w związku z grzaniem góra-dół. Są idealne do mięs, a także przyrządzania kanapek i tostów. Model otwarty jest natomiast doskonałą opcją, jeśli planujemy przygotowanie domowych uczt grillowych. Wspaniale sprawdzą się też na balkonie.

Jednym z najważniejszych parametrów, jakie powinniśmy sprawdzić przy kupnie grilla elektrycznego, jest jego moc. To bowiem właśnie od niej zależeć będzie prędkość efektywność nagrzewania. W przypadku urządzeń zasilanych prądem ważna jest również możliwość kontrolowania uzyskanej temperatury. Dobrze więc, jeśli grill będzie pozwalał nam na indywidualne ustawienia w tym zakresie.

Grille elektryczne — gdzie i za ile?

Oferta elektrycznych urządzeń do grillowania jest obecnie naprawdę spora. Gdzie jednak kupimy dobrej jakości urządzenie, które posłuży nam przez długi czas? Warto stawiać na sprawdzone sklepy ze sprzętem AGD, w których dostępne są grille elektryczne najlepszych producentów. W tej kategorii marką numer jeden jest przede wszystkim Tefal, którego produkty znajdziemy na https://www.euro.com.pl/grille,_Tefal.bhtml. Koszt zakupu takiego sprzętu może bardzo różnić się, w zależności od parametrów, wielkości, czy jakości. Dobrej klasy grille elektryczne wiążą się z inwestycją kilkuset złotych.

artykuł sponsorowany   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek