.
Jaki rodzaj ładowarki kupić?Telefon komórkowy to obecnie narzędzie, bez którego trudno funkcjonować. Z telefonu korzystamy już nie tylko po to by rozmawiać, lecz także dokonywać płatności bankowych. Ważnym elementem przy każdej komórce jest ładowarka. To właśnie ona sprawia, że możemy normalnie używać telefonów.


Jaką ładowarkę kupić, aby szybko ładowała i służyła wiele lat? Oto kilka podpowiedzi.

1. Ładowarka sieciowa - typy urządzeń
2. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki?

Ładowarka sieciowa - typy urządzeń

Ładowarka do telefonu to urządzenie niezbędne dla każdego użytkownika komórki. Dla wielu osób szybkie podładowanie smartfona jest wręcz kluczowe. Dlatego warto zastanowić się, jaką ładowarkę kupić, aby bez przeszkód używać telefonu. Przede wszystkim należy podkreślić, że obecnie na rynku w sprzedaży są różne rodzaje ładowarek. Do najczęściej kupowanych należą tradycyjne już adaptery sieciowe w formie kostek. Takie narzędzie należy podłączyć do gniazdka, a drugi koniec USB do telefonu. Obecnie w produkcji są także modele micro USB. Dobranie odpowiedniej końcówki do wejścia, jakie zostało wykorzystane w telefonie jest kluczowe. W przeciwnym razie ładowarka nie będzie pasować, a tym samym nie będzie ładować. Sprzęt tego rodzaju sprawdza się także w przypadku ładowania innych urządzeń, np. tabletów, czytników e-booków czy nawet nowoczesnych zegarków. Dostępne są także specjalne ładowarki w postaci powerbanków. Takie urządzenia należy naładować w domu i można z nich korzystać w trasie lub w miejscach, w których nie ma dostępu do gniazdek elektrycznych. Każdy powinien mieć chociaż jeden powerbank dobrze naładowany, by móc korzystać z telefonu nawet w podróży. Oczywiście dostępne są także specjalne ładowarki indukcyjne lub stacje dokujące. Te modele przeznaczone są najczęściej do nowoczesnych telefonów. Warto pamiętać, że takie telefony nie mogą być ładowane tradycyjnymi ładowarkami. Z drugiej strony zwykłe telefony nie będą się ładowały przy użyciu stacji dokujących wykorzystujących zjawisko indukcji.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki?

Duża różnorodność produktowa może przyprawić o zawrót głowy wielu konsumentów. Jak w gąszczu tylu typów znaleźć najlepszą ładowarkę? Istnieje kilka parametrów, które są wyznacznikiem dobrej ładowarki. Oczywiście do najważniejszych elementów należy rodzaj oraz typ adaptera - to one określają, czy ładowarka jest kompatybilna z telefonem. Obecnie na rynku dostępne są następujące modele: micro USB, USB-C oraz typ z wyjściem Lighting, która jest dedykowana urządzeniu iPhone. Niektóre sprzęty korzystają z kabli DC-in lub Wrist Strap. Ważną rolę odgrywa także amperaż. Parametr ten określa, jak długo i szybko ładuje się komórka. Najczęściej spotykane ładowarki oferują amperaż o mocy w przedziale od 700 do 800 mA. Do najmocniejszych obecnie zaliczane są modele 24000 mA.

artykuł sponsorowany   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek