hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-12-02

Jaki wieniec pogrzebowy wybrać? Doradzamy jakie kwiaty zabrać na uroczystość pogrzebowąCzas żałoby po utracie bliskiej osoby nigdy nie jest łatwy. W naszej kulturze przyjęło się symbolicznie żegnać zmarłą osobę za pomocą pięknych wieńców pogrzebowych lub wiązanek. To z ich pomocą możemy wyrazić nasz żal, smutek i złożyć wyrazy wdzięczności zmarłemu. Kwiaty mają jednak to do siebie, że jest ich na rynku całe mnóstwo, a wbrew pozorom nie wszystkie nadają się do złożenia na grobie z tej okazji.


Z jakich kwiatów powinien być zrobiony wieniec pogrzebowy?

Nie ma umownych zasad dotyczących wyboru kwiatów na wieniec pogrzebowy. Jednak najczęściej wybieramy róże, lilie lub hortensje. Wbrew pozorom nie muszą to być żądne z nich, chociaż rośliny te stanowią najpopularniejszy wybór na pogrzeb. Równie dobrze możemy na wieniec pogrzebowy wybrać ulubione kwiaty osoby zmarłej, którymi chętnie opiekowała się za życia. Jeśli mamy wątpliwości i boimy się eksperymentów, to najlepiej wybrać kwiaty, które zawsze dobrze się sprawdzą.

• Wieniec pogrzebowy z róż – Chyba najbardziej symboliczny i najpopularniejszy wieniec z całego zestawienia. Róże same w sobie symbolizują miłość lub głębokie uczucie, więc najczęściej wybierają je osoby z najbliższego otoczenia zmarłego.

• Wieniec pogrzebowy z lilii – Kwiaty te symbolizują w dużej mierze czystość i szczere uczucie, dlatego doskonale się na pogrzeb dla bliskiej osoby. Piękne i okazałe lilie oznaczają niewinność i współczucie. Doskonale pasują na wieńce pogrzebowe i ozdabiają uroczystość swoim urokiem.

• Wieniec pogrzebowy z hortensji – Gatunek ten odporny jest na mrozy i rozkwita nawet przez wiele lat. To czyni wieniec pogrzebowy z hortensji ciekawą propozycją na wieniec pogrzebowy.

Wieniec pogrzebowy czy wiązanka?

Tutaj sprawa jest dość prosta. Wieniec pogrzebowy jest duży i wybierany raczej tylko przez najbliższą rodzinę. Znajomi i nieco dalsza rodzina powinna wybrać wiązankę, a jeszcze dalsi krewni i znajomi mogą przyjść na pogrzeb z pięknym bukietem lub nawet pojedynczym kwiatkiem.

• Wiązanka z chryzantem — Są to kwiaty od zawsze kojarzone z pogrzebami. Wzięło się to z okresu ich kwitnienia, który przypada na okolice święta zmarłych. Z tego powodu wiązanki z chryzantem są często wybierane nie tylko na groby, ale także na pogrzeby członków rodziny, jeśli te odbywają się na jesień.

Jaki kolor wybrać wieńca pogrzebowego wybrać?

Warto pamiętać, że kwiaty na pogrzeb powinny być w kolorze białym, fioletowym lub czerwonym. Ten pierwszy to symbol czystości i szacunku. Fiolet to z kolei kolor oznaczający żałobę i smutek, co czyni go oczywistym wyborem na pogrzeb. Oprócz tych dwóch kolorów jest jeszcze czerwony, który oznacza bardzo mocne uczucia i miłość, więc zarezerwowany jest dla najbliższej rodziny.

Gdzie kupić wieniec pogrzebowy?

Wieniec pogrzebowy można zamówić lub kupić gotowy w prawie każdej kwiaciarni. Najlepiej zamówić go wcześniej, by był świeży i gotowy na wyznaczony przez nas dzień. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że będzie się odpowiednio prezentował na uroczystości pogrzebowej. Wiele kwiaciarni oferuje opcję zamówienia kwiatów przez internet i dostarczenia ich w obrębie miasta w dany dzień. Możemy wybrać dostawę do domu i sami zająć się złożeniem wieńca na uroczystości pogrzebowej. Oprócz tego wieniec pogrzebowy w ramach dodatkowej usługi może zostać wniesiony na cmentarz i złożony w profesjonalny sposób.

Artykuł napisany we współpracy z rogatka.pl
Artykuł sponsorowany


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021