.
Opublikowano: 2015-11-06

„JAZZOWA JESIEŃ” Z YANABANDĄ


14 Listopada w Hotelu Salin odbędzie się finałowy, czwarty już koncert jubileuszowy zespołu YANABANDA. Działająca pod patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce grupa, już od 20 lat gra na terenie Wieliczki, a jej repertuar mogliśmy odsłuchać w ramach tegorocznego cyklu jubileuszowych koncertów.

 
Przypomnijmy: w styczniu były to kolędy (wraz z zespołem TORMENTO), kwiecień obfitował w muzykę dawną (wespół z chórem Jana Pawła II ze Strumian), a na koncercie wakacyjnym królowała muzyka rozrywkowa (gościnnie wystąpił zespół SQL Band). Przed nami - jak na jesień przystało - jazz, gospel i muzyka ludowa. Jak twierdzą członkowie zespołu, tematyka jazzowa jest ich ulubioną i nadchodzący koncert ma być tzw. "wisienką na torcie" tegorocznych obchodów. Gorąco polecamy! Partnerem wydarzenia jest Hotel Salin.

/CKiT/


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022