carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-12-06

Jeżdżą mimo, że zabrano im prawo jazdy i mają sądowy zakaz


Dlaczego kierowcy mimo, że stracili uprawnienia do kierowania samochodem i mają sądowy zakaz nadal wsiadają „za kółko” i to najczęściej znów pod wpływem alkoholu? Czy konsekwencje tego typu zachowania są zbyt małe i nie robią na pijanycch kierowcach większego wrażenia?

Wygląda na to, że tak. Wciągu ostatnich kilku miesięcy wiele razy pisaliśmy o tego typu przypadkach i wygląda na to, że sytuacja w tej kwestii niestety nie polepsza się, a wręcz przeciwnie.

Jakiś czas temu w Niepołomicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Jak wykazały badania, był nietrzeźwy. Prowadził samochód mając w organizmie 2,12 promila alkoholu. Dodatkowo w trakcie kontroli ustalono, że 46-letni kierujący, ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zaledwie kilka tygodni temu w Rożnowej, kierujący Fiatem zjechał nagle na lewy pas ruchu, najechał na metalową barierkę, uderzył w betonowy słup i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący nie miał uprawnień do jazdy, samochód był bez aktualnych badań technicznych. Kierujący /21 lat/ miał 2, 52 promila alkoholu w organizmie.

Również w miniony weekend kontrole drogowe wykazały kolejne tego typu przypadki. Piątek /02.12.11r./ o godz. 20:30 w Sierczy policja zatrzymała do kontroli drogowej kierującego Fiatem /27 lat/, który prowadził samochód mając 1,5 promila. Dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W sobotę /03.12.11r./ nad ranem o godz. 4:30 w Dąbrowie, kierujący Volkswagenem miał w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu. Ten kierujący także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022