carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-30

Joga – fakty i mity w Poniedziałkowym Klubie Seniora


23 września uczestnicy Poniedziałkowego Klubu Seniora spotkali się kolejny raz z Dorotą Hetmańczyk – Żuchalską - pasjonatką zdrowego stylu życia, która tym razem opowiedziała o faktach i mitach związanych z jogąfot. PiMBP w Wieliczce

Autorka wykładu na początku spotkania poczęstowała przychodzących seniorów przygotowanym przez siebie rozgrzewającym napojem z miodu, cytryny i imbiru. Następnie zaprezentowała kilka faktów dotyczących jogi, jej twórców i systemów uprawianych w Polsce. Przekonywała zebranych, że joga to system ćwiczeń rekreacji ruchowej, poprawiający sprawność fizyczną, działający rehabilitacyjnie, wspierający leczenie wielu chorób, bezpieczny i odpowiedni dla osób w każdym wieku.


.......  Błędem, jest uważanie jogi za religię, szarlatanerię, okultystyczną praktyką, narzędzie buddystów w dążeniu do zbawienia. Na zakończenie spotkania prowadząca spotkanie pokazała kilka ćwiczeń rozciągających i rozluźniających mięśnie rąk, szyi i barków. Powodują one rozluźnienie napiętych mięśni, uwalniają od stresu i polepszają standard codziennego życia.

[Biblioteka w Wieliczce - MŚ]  

II Ogólnopolski Marsz Seniora za nami!

 


Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka