carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-10-27

Jubileusz Mietniowiaków - podsumowanie


Barwnie, żywiołowo, różnorodnie – tak najkrócej można scharakteryzować jubileusz 55-lecia Zespołu Regionalnego „Mietniowiacy”, który odbył się 24 października w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”.

fot. WieliczkaCity.pl

Podczas koncertu „Mietniowiacy” zaprezentowali tańce krakowskie, tańce i przyśpiewki mieszczan wielickich, a także układy taneczne w stylu retro. Na żywo zagrała i zaśpiewała Kapela Mietniowska, prezentując między innymi utwory z krajów, w których występowali mietniowscy tancerze. Swoje możliwości artystyczne pokazało Rozśpiewane i Roztańczone Przedszkole w Mietniowie oraz Mali Mietniowiacy, którzy wykonali Poloneza, Krakowiaka oraz Lajkonika w strojach krakowskich.

W trakcie tego uroczystego wydarzenia Zespół otrzymał liczne podziękowania za wieloletni wkład w rozwój kultury regionu wielickiego. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł złożył na ręce kierownika zespołu, Marii Idzi, Medal Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka i ogłosił, że „Mietniowiacy” zostali laureatami Nagrody Kulturalnej Burmistrza Wieliczki za rok 2015 w kategorii Wydarzenie Roku.

Zespołowi gratulowali także: posłanki – Urszula Rusecka i Elżbieta Achinger, wicestarosta wielicki Łukasz Sadkiewicz, dyrektor CKiT Agnieszka Szczepaniak, Komisarz Regionu Małopolskiego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF Anna Gryszun, inne zespoły artystyczne, w tym te działające pod patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, a także przedstawiciele lokalnej społeczności Mietniowa: Rada Sołecka, Przedszkole Samorządowe oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Iskry”.

/CKiT/

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z tego wydarzenia oraz videorelacji.

 
 
     
     

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka