carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-07-18

Jubileuszowy wernisaż akwarel Henryka Kozubskiego - relacjaW miniony piątek świętowaliśmy w Centrum Kultury i Turystki w Wieliczce jubileusz 20-lecia pracy twórczej Henryka Kozubskiego, przedwojennego harcerza, malarza amatora, zwanego wielickim Chagallem.


Z tej okazji życzenia i gratulacje Jubilatowi złożyli Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Rafał Ślęczka, Dyrektor CKiT Agnieszka Szczepaniak, Kierownik Wydziału Kultury,Turystyki i Sportu Magdalena Golonka, a także jego rodzina i przyjaciele.
Mimo, że swoją pasję 104-letni artysta z Wieliczki odkrył stosunkowo niedawno, może pochwalić się znacznym dorobkiem artystycznym - to około 300 akwarel, które prezentował na ponad 90 wystawach.
Wystawę pt. „Dopóki tworzymy, jesteśmy wciąż młodzi” można będzie oglądać w CKiT w Wieliczce do 16 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

/CKiT/

Jubileuszowy wernisaż akwarel Henryka Kozubskiego - relacja - zobacz zdjęcia


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022