carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-05-25

Już w niedzielę V Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych


Już w niedzielę, 29 maja na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce odbędzie się kolejny Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych. W tym roku odwiedzający tę coraz to popularniejszą wielicką imprezę będą oglądać kolekcje przy aż 45 stanowiskach. Jednak to tylko część atrakcji, wystawom będą towarzyszyły przeróżne pokazy czy koncert zespołu rockowego.


 

Jedną z głównych atrakcji tegorocznego festiwalu będzie wystawa oryginalnych motorów rajdu tatrzańskiego z lat 50-tych i 60-tych. Jednak to nie wszystko jeśli chodzi o motoryzacyjną historię bowiem oprócz motorów przybyli gości będą mieli okazje zobaczyć również zabytkowe samochody z czasów PRL-u.

W programie imprezy:

- prezentacja kolekcji (godz. 9:30 – 16:00)
- pokaz Karate Kyokushin (godz. 12:30)
- spotkanie z podróżnikiem Władysławem Grodeckim (godz. 13:00)
- pokaz Judo – klub Maximus (godz. 13:30)
- koncert zespołu rockowego „Razem” (godz. 15:00)
- prezentacja zabytkowych samochodów PRL-u
- motocykle lat 50-tych i 60-tych i pamiątki Rajdu Tatrzańskiego

Tegoroczna wystawa odbędzie się 29 maja 2011 roku na dziedzińcu Zamku Żupnym w Wieliczce i będzie ją można oglądać od godziny 9:30 do 16:00. W ubiegłym roku swoje kolekcje prezentowało aż 30 pasjonatów, a wystawę tą odwiedziło ponad 2 tysiące osób.
Kolekcje zaprezentowane zostaną zarówno na dziedzińcu jak również w podziemiach Zamku Żupnego. Będzie to okazja dla całych rodzin do miłego spędzenia niedzieli.

Organizator :
Gimnazjumw Węgrzcach Wielkich

Współpraca :
Muzeum Żup Krakowskich
CKiT Wieliczka

Patronat medialny nad imprezą objęły:
TVP Kraków, MyViMu.com oraz WieliczkaCity.plMorsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza