carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-04-22

Kajakiem przez Polskę – Michał z gminy Wieliczka znów przepłynie Wisłę


W czerwcu ubiegłego roku Michał, mieszkaniec gminy Wieliczka samotnie przepłynął kajakiem Wisłę. Pokonał dystans 981 kilometrów startując w miejscowości Goczałkowice, a kończąc w Gdańsku. Tym razem zadanie jest trudniejsze, bowiem 15 czerwca 2011 roku wyruszy z okolic Gdańska, aby pokonać Wisłę pod prąd.

Trzydzieści dni - tyle planowo ma potrwać tegoroczna wyprawa kajakowa pod prąd Wisły, która rozpocznie się 15 czerwca . Obecnie trwa wielka akcja przygotowawcza do wyprawy, chodzi nie tylko o to aby dobrze przygotować się fizycznie, co w płynięciu pod prąd będzie odgrywało niewątpliwie decydującą rolę. Równie ważnym elementem jest odpowiednie podejście psychiczne oraz logistyka. Również sprzęt czy kajak który rok temu popłynął wraz z prądem Wisły wymaga kilku napraw i modernizacji. Dlaczego dwudziestosześcio letni Michał z okolic Wieliczki postanowił po raz kolejny zmierzyć się z Królową Polskich Rzek? Jak sam mówi:

Mam nadzieję na nowe wrażenia i chcę znów wrócić na znaną mi poniekąd rzekę. Zobaczyć ją też z innej strony, trochę od zaplecza. Dlatego właśnie zdecydowałem się na pokonanie Wisły pod prąd. Trzydzieści dni, podczas których będę wiosłował w kierunku źródeł mają nie tylko zahartować silną wolę, ale też dać szansę na nowe doznania. Chcę znów sprawdzić swoje umiejętności, udowodnić sobie, że mogę zrobić coś niecodziennego, że mam na tyle sił, aby pokonać rzekę w ten sposób.

Do startu pozostało jeszcze 55 dni, tymczasem zapraszamy do zapoznania się z relacją z ubiegłorocznego spływu po Wiśle, która znajduje się na łamach naszego portalu w tym miejscu.fot. Michał Kasinafot. Michał Kasinafot. Michał Kasina35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022