.Opublikowano: 2020-08-26

Karetka na sygnale zderzyła się na skrzyżowaniu z samochodem osobowym. Pacjent w ciężkim stanie zabrany do szpitala śmigłowcem LPR.Dziś około godziny 14:00 doszło do poważnego wypadku na skrzyżowaniu ulic Batorego i Brzeskiej w Niepołomicach. W zdarzeniu brała udział karetka pogotowia oraz samochód osobowy.


Jak poinformował nas asp. Paweł Tomasik – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, karetka, która jechała do szpitala w Krakowie z pacjentem znajdującym się już w ciężkim stanie, wjechała na skrzyżowanie „na sygnałach” gdy na sygnalizatorze świeciło się światło czerwone. Pojazd Zespołu Ratownictwa Medycznego zderzył się z samochodem marki BMW, które wjechało już na skrzyżowanie na świetle zielonym. W wyniku zderzenia obrażenia doznał przewożony pacjent oraz dwóch sanitariuszy. Pacjent w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast sanitariuszy do krakowskiego szpitala zabrała karetka. Na miejscu oprócz policji i pogotowia pracowali strażacy z JRG Wieliczka oraz OSP Niepołomice.   20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021