.Opublikowano: 2020-08-26

Karetka na sygnale zderzyła się na skrzyżowaniu z samochodem osobowym. Pacjent w ciężkim stanie zabrany do szpitala śmigłowcem LPR.Dziś około godziny 14:00 doszło do poważnego wypadku na skrzyżowaniu ulic Batorego i Brzeskiej w Niepołomicach. W zdarzeniu brała udział karetka pogotowia oraz samochód osobowy.


Jak poinformował nas asp. Paweł Tomasik – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, karetka, która jechała do szpitala w Krakowie z pacjentem znajdującym się już w ciężkim stanie, wjechała na skrzyżowanie „na sygnałach” gdy na sygnalizatorze świeciło się światło czerwone. Pojazd Zespołu Ratownictwa Medycznego zderzył się z samochodem marki BMW, które wjechało już na skrzyżowanie na świetle zielonym. W wyniku zderzenia obrażenia doznał przewożony pacjent oraz dwóch sanitariuszy. Pacjent w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast sanitariuszy do krakowskiego szpitala zabrała karetka. Na miejscu oprócz policji i pogotowia pracowali strażacy z JRG Wieliczka oraz OSP Niepołomice.   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek