carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-08-04

Kawa czy Herbata? Z Wieliczki i VII etap Tour de Pologne – zobacz zdjęcia


Wczoraj w Wieliczce sporo się działo jeśli chodzi o 70 edycję Tour de Pologne. W godzinach porannych na placu Kościuszki zagościła ekipa programu TVP1 „TdP – Kawa czy Herbata?”. Od godziny 8:00 do 9:00 był z Wieliczki nadawany na żywo specjalny odcinek tego programu poświęcony 70. Tour de Pologne. Natomiast około godziny 15: 40 rozpoczął się na ulicach Wieliczki VII, a zarazem ostatni etap tegorocznego wyścigu.VII etap wyścigu była to indywidualna jazda na czas z Wieliczki do Krakowa. Ten 37 kilometrowy odcinek najszybciej pokonał Bradley Wiggins (Sky), natomiast zwycięzcą jubileuszowej 70-tej edycji Tour de Pologne UCI World Tour został Pieter Weening (Holandia/Orica). Najlepszy z Polaków Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) zakończył wyścig tuż za podium.


.......  Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć w dwóch galeriach dotyczących tegorocznego Tour de Pologne. W jednej znajdują się zdjęcia przedstawiające realizację odcinka „Kawa czy Herbata?” z Wieliczki, natomiast druga galeria zawiera zdjęcia z rozgrywanego m.in. na ulicach Wieliczki VII etapu 70. Tour de Pologne

TdP Kawa czy Herbata? - zobacz zdjęcia

70. Tour de Pologne 2013 - zobacz zdjęcia 

70. Tour de Pologne 2013 w Wieliczce - zdjęcia

 


Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza