.mediaexpert

Opublikowano: 2022-06-30

Kierunek: kraina baśni„Są ludzie, dla których zwiedzanie wielickiej kopalni soli jest głębokim przeżyciem. Niby patrzą jak inni i widzą to samo, co wszyscy a przecież ich doznania nie kończą się na sferze czysto poznawczej” – pisał przed laty Julian Majka. Dokładnie tak zwiedzają zabytkowe podziemia najmłodsi turyści: z szeroko otwartą wyobraźnią. Dzieci doskonale wiedzą, że wielicka sól przechowuje całe mnóstwo niesamowitych historii.


Kim jest Bieliczka? Jakie zwyczaje ma Skarbnik? Czy w kopalni są krasnoludki? Odpowiedzi na te pytania znają przewodnicy oprowadzający po Trasie Turystycznej. W wakacje warto wybrać się do kopalni na wędrówkę „Śladami legend” – wyprawa solnym szlakiem przenosi najmłodszych zwiedzających wprost do niesamowitego świata górniczych opowieści. W każdym drzemie dziecko, zatem wycieczka spodoba się również dorosłym. W lipcu i sierpniu wyprawa „Śladami legend” odbywa się codziennie o godzinie 10.40. Bilety można wygodnie kupić on-line. A komu będzie mało solnych niezwykłości, niech koniecznie odwiedzi kopalniany kanał YouTube, w którym czekają „Bajki Pana Majki” czytane przez znakomitego aktora Adama Woronowicza.

Jedną z najbardziej znanych wielickich legend jest oczywiście ta o cudownym pierścieniu królewny Kingi. A skoro królewna, to i zamek być musi! „Bajkowe warunki” z pewnością spełnia tężnia solankowa, która przypomina średniowieczne grodzisko. Jej mury nie są wprawdzie kamienne, lecz z tarniny – jednak od czego dziecięca wyobraźnia? Mali zdobywcy bez trudu wejdą na ich szczyt i wyżej, na wieżę widokową, a przy okazji wypełnią płuca zdrowym słonym powietrzem. Mieszkańcy Miasta i Gminy Wieliczka za bilet do tężni płacą jedynie 2 zł.

Szczegółowe informacje o zwiedzaniu kopalni oraz korzystaniu z tężni solankowej na www.kopalnia.pl


Kierunek: kraina baśni - zobacz zdjęcia


   


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021