hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-11-20

Kieszonkowiec okradający pasażerów w autobusach na trasie Wieliczka – Kraków zatrzymany.Policjanci z Komendy Powiatowej w Wieliczce zatrzymali mężczyznę, który od kilku miesięcy okradał pasażerów autobusów miejskich w Wieliczce. Łupem kieszonkowca najczęściej padały telefony komórkowe, karty płatnicze, gotówka oraz dokumenty.


Od sierpnia br. pasażerowie autobusów kursujących na trasie Wieliczka –Kraków, oraz stojący na przystankach autobusowych często padali ofiarami złodziei. Łącznie odnotowano 7 przypadków takich kradzieży. Sprawca wybierał osoby starsze, głównie kobiety, ale także przyjezdnych turystów, odwiedzających kopalnię soli. Złodziej poprzez upozorowanie upadku lub pretekstu udzielania pomocy przy wejściu do autobusu, zbliżał się do pokrzywdzonego a następnie dokonywał kradzieży kieszonkowej.

Szeroko zakrojone działania śledczych, pozwoliły na wytypowanie sprawcy kradzieży. W czwartek, na jednym z przystanków autobusowych, wieliccy kryminalni zatrzymali mieszkańca Krakowa, który próbował dokonać kolejnego przestępstwa. Funkcjonariusze postawili mężczyźnie trzy zarzuty dotyczące przestępstwa kradzieży. Teraz policjanci sprawdzają, czy 58-latek nie działał także w innych miastach naszego województwa. Sprawa ma charakter rozwojowy. Jest także duże prawdopodobieństwo, że niektórzy pokrzywdzeni nie zgłosili faktu kradzieży.

By ustrzec się przed działaniem kieszonkowców, z całą pewnością nie należy chować portfela w łatwo dostępną dla złodzieja tylną kieszeń spodni, czy zewnętrzną kieszeń kurtki, jak również trzymać go w reklamówce czy torebce, która luźno wisi na ramieniu, ponieważ takie sposoby chowania pieniędzy, nie są dla kieszonkowca żadnym utrudnieniem.

Najlepiej schować portfel w wewnętrzną, niewidoczną dla złodzieja część płaszcza czy kurtki, a torebkę lub saszetkę trzymać blisko „siebie” by mieć ją stale pod kontrolą.


KPP Wieliczka   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka