carrefour


.


leroymerlin

Opublikowano: 2020-08-27

Kilkanaście razy okradli wielkopowierzchniowe sklepy w Wieliczce i NiepołomicachWieliccy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców kradzieży działających na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali również dwóch paserów, którzy skupowali od nich skradziony sprzęt.


W ciągu ostatnich kilku miesięcy nieznani sprawcy na terenie powiatu wielickiego dokonali kilkunastu kradzieży sklepowych. Ich łupem padały zazwyczaj elektronarzędzia, sprzęt RTV i AGD a także art. spożywcze. Sprawcy kradzieży, za każdym razem działali w podobny sposób. Gdy jeden z mężczyzn czekał w samochodzie na parkingu przed sklepem, drugi, będąc w stałym kontakcie telefonicznym ze swoim wspólnikiem, wchodził do marketu, pakował kosz pełen produktów, następnie wykorzystując nieuwagę pracowników wychodził omijając kasy. Skradziony towar szybko pakowali do pojazdu, a następnie odjeżdżali w nieznanym kierunku.

Policjanci pracujący przy tej sprawie wytypowali sprawców kradzieży i paserów - to czterej mieszkańcy powiatu wielickiego w wieku od 29 do 35 lat. 19 sierpnia br. w godzinach rannych, kryminalni wkroczyli do zajmowanych przez nich budynków mieszkalnych. W trakcie przeszukania ujawniono część skradzionych przedmiotów. U 29-latka funkcjonariusze ujawnili także blisko 400 gramów marihuany, natomiast 30-latek prowadził uprawę konopi indyjskich. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty m.in. kradzieży, paserstwa, posiadania znacznej ilości środków odurzających, udzielania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich innych niż włókniste. Wobec podejrzanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo w tej sprawie, nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wieliczce.

KPP Wieliczka   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka