.Opublikowano: 2020-08-27

Kilkanaście razy okradli wielkopowierzchniowe sklepy w Wieliczce i NiepołomicachWieliccy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców kradzieży działających na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali również dwóch paserów, którzy skupowali od nich skradziony sprzęt.


W ciągu ostatnich kilku miesięcy nieznani sprawcy na terenie powiatu wielickiego dokonali kilkunastu kradzieży sklepowych. Ich łupem padały zazwyczaj elektronarzędzia, sprzęt RTV i AGD a także art. spożywcze. Sprawcy kradzieży, za każdym razem działali w podobny sposób. Gdy jeden z mężczyzn czekał w samochodzie na parkingu przed sklepem, drugi, będąc w stałym kontakcie telefonicznym ze swoim wspólnikiem, wchodził do marketu, pakował kosz pełen produktów, następnie wykorzystując nieuwagę pracowników wychodził omijając kasy. Skradziony towar szybko pakowali do pojazdu, a następnie odjeżdżali w nieznanym kierunku.

Policjanci pracujący przy tej sprawie wytypowali sprawców kradzieży i paserów - to czterej mieszkańcy powiatu wielickiego w wieku od 29 do 35 lat. 19 sierpnia br. w godzinach rannych, kryminalni wkroczyli do zajmowanych przez nich budynków mieszkalnych. W trakcie przeszukania ujawniono część skradzionych przedmiotów. U 29-latka funkcjonariusze ujawnili także blisko 400 gramów marihuany, natomiast 30-latek prowadził uprawę konopi indyjskich. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty m.in. kradzieży, paserstwa, posiadania znacznej ilości środków odurzających, udzielania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich innych niż włókniste. Wobec podejrzanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo w tej sprawie, nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wieliczce.

KPP Wieliczka   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek