hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-02-01

Kilometr dla Moniki m.in. na Kasprowym Wierchu i na plaży. Challenge policjantów z Wieliczki rozszedł się na całą Polskę.17 listopada 2020 r. w miejscowości Niegowić (gmina Gdów), doszło do wypadku drogowego w którym 28-letnia Monika straciła nogę. Monika mieszka w Niegowici jest siostrą policjanta z komisariatu w Gdowie, aby wspomóc zbiórkę pieniędzy na jej leczenie, rehabilitację i zakup kosztownej protezy, policjanci z Wieliczki stworzyli challenge KILOMETR DLA MONIKI, który rozszedł się na cały kraj!


Inicjatorem wyzwania „Kilometr dla Moniki” jest podinspektor Mirosław Strach Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce, który wraz z policjantami z powiatu wielickiego zainicjował akcję 1 grudnia 2020 roku na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej. To właśnie wtedy został pokonany pierwszy „Kilometr dla Moniki”. Podczas inauguracji challenge’u kilometr przebiegli: Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce podinspektor Mirosław Strach, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce podinspektor Agnieszka Burzec-Czesak, komendanci komisariatów z terenu powiatu wielickiego: podinsp. Józef Gajewski (Komendant KP Niepołomice), kom. Maciej Onyszko (zastępca komendanta KP Niepołomice), kom. Krzysztof Mistarz (Komendant KP Gdów), asp. szt. Piotr Michniak (zastępca komendanta KP w Gdowie) i mł. asp. Łukasz Morajka – brat Moniki.

Po wykonaniu zadania policjanci nominowali do wyzwania kolejne jednostki policji oraz instytucje, zarówno z terenu naszego powiatu jak i całego kraju. Nominowani po wykonaniu zadania wyznaczali do challenge’u kolejnych… i w ten oto sposób wyzwanie zapoczątkowane przez wielickich funkcjonariuszy rozeszło się nie tyle na całe województwo co na cały kraj. Uczestnicy challenge’u pokonywali dystans jednego kilometra w całej Polsce, zarówno na północy jak i południu. Policjanci biegali m.in. na szczytach Tatr jak i na plaży w Świnoujściu. Do akcji włączyła się także załoga promu Polonia wraz z Kapitanem – Grzegorzem Bordychem. Zadanie wykonano również w Suwałkach. Pomocy Monice nie odmówili też policjanci z m.in. Brzeska czy Myślenic, gdzie funkcjonariusze „swój” kilometr przebiegli po zaporze. Kolejne nominacje popłynęły m.in. do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, KM Policji w Sopocie czy do Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Pilotów Wojska Polskiego w Kościelisku. To oczywiście tylko niektóre nominacje, challenge cały czas dosłownie pokonuje kolejne kilometry rozchodząc się po całym kraju.

W akcję „Kilometr dla Moniki” mocno zaangażowały się również lokalne instytucje. Po otrzymaniu nominacji zadanie wykonali m.in. Straż Miejska w Wieliczce, Biblioteka Miejska w Wieliczce, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce, Starostwo Powiatowe w Wieliczce, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Grabie, Anna Kowal z Drużyną Przyjaciół i Kopalnia Soli "Wieliczka" czy Adam Cherwiński Team. Wielicki challenge rozszedł się na cały kraj, a dzięki temu, że kolejne jednostki czy instytucje tak chętnie włączają się w akcję zapoczątkowaną w Wieliczce, Monika z Niegowici otrzymuje tak potrzebną jej w obecnym czasie pomoc finansową i nie tylko, bo jak na swoim filmie mówili chociażby policjanci z Myślenic – „Moniko… pamiętaj, nie jesteś sama!”

Poniżej zamieszczamy odnośniki do wybranych filmów z akcji „Kilometr dla Moniki”. Możecie na nich obejrzeć m.in. jak policjanci biegają po Kasprowym Wierchu w Tatrach, po plaży w Świnoujściu czy zaporze wodnej w powiecie myślenickim. Zachęcamy do obejrzenia!


   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka