carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-08-28

Kino nieme z muzyką na żywo: "Berlin: Symfonia wielkiego miasta" - relacja


W ubiegłą sobotę, pod osłoną nocy, w ramach projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY obejrzeliśmy wspólnie wielkie dzieło Walthera Ruttmanna „Berlin: symfonia wielkiego miasta”.

fot. CKiT/Agnieszka Rogalska

Ten awangardowy dokument doskonale oddaje charakter przedwojennego Berlina – który był wówczas trzecim największym miastem na świecie – jego surowy monumentalizm i niesamowity dynamizm. Pokazuje także autentyczne sceny z życia codziennego berlińczyków, zdradza ówczesną fascynację technologią i portretuje rodzącą się nową jakość życia. Dopełnieniem pokazu filmowego był koncert zespołu Agressiva 69, którego mocna i wyrazista ścieżka dźwiękowa na żywo, perfekcyjnie współgrała z industrialnym rytmem filmu, a także nadała mu nowego, współczesnego znaczenia.

/CKiT/

Kino nieme z muzyką na żywo: "Berlin: Symfonia wielkiego miasta" - relacja - zobacz zdjęcia

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka