carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-12-02

Kłaj: Pijana matka opiekowała się 16-miesięcznym dzieckiem


Zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań w Kłaju nietrzeźwa matka opiekuje się kilkunastomiesięcznym dzieckiem trafiło do niepołomickiego komisariatu wczoraj, 1 grudnia br., około godz. 17:50.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji. Policjanci zastali kobietę i małe, 16 – miesięczne, dziecko. Po przeprowadzeniu badania na trzeźwość - okazało się, że kobieta miała 1,8 promila alkoholu w organizmie. O zaistniałej sytuacji powiadomiono pracownika ośrodka pomocy społecznej. Została podjęta decyzja o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej. Matka dziecka, 39 letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, wynajmująca pokój w jednym z domów na terenie Kłaja, została zatrzymana. Wkrótce usłyszy zarzuty karne – grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021