.
Opublikowano: 2024-05-13

Kłęby czarnego dymu nad Wieliczką. Płonęła maszyna na budowie.Dziś około godziny 15:00 nad Wieliczką, a konkretnie w okolicy osiedla Ochota widoczne były kłęby czarnego dymu. Faktycznie doszło do pożaru, ale nie był on na tyle groźni jak to mogło wyglądać z daleka.


Jak poinformował nas rzecznik prasowy PSP w Wieliczce - mł. bryg. Michał Masternak, do pożaru doszło na ulicy Magnoliowej w Wieliczce. Na terenie budowy zapaliła się maszyna do wylewek. Tak duże ilości czarnego dymu spowodowane były zapalaniem się oleju napędowego. Pożar został szybko opanowany. Na miejscu pracowali strażacy z PSP JRG Wieliczka oraz OSP Wieliczka. Na miejscu była również policja. Na szczęcie nikomu nic się nie stało – brak osób poszkodowanych.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022