carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-02-06

Kolędowanie z Deus Est!


W dniu 1 lutego w kościele pw. Św. Klemensa miało miejsce niezwykłe wydarzenie – koncert kolęd w wykonaniu scholi Deus Est! czyli… przed publicznością wystąpili gospodarze miejsca – Klemenciaki - chór dziecięcy, który działa od 2005 r. obecnie pod opieką pani Agnieszki Korczyńskiej oraz ks. Tomasza Bajera.

 
W trakcie koncertu można było także usłyszeć scholę Hosanna z parafii Strumiany, która zaczęła 4 rok swojej działalności razem z s. Gracjaną i p. Magdaleną Luraniec.

Gościem honorowym koncertu był prof. Janusz Skalski - ordynator oddziału kardiochirurgicznego Szpitala Dziecięcego w Prokocimu, nagrodzony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Orderem Uśmiechu. W swoim przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na … podziękował rodzicom za to, ze pozwalają swoim pociechom rozwijać talenty, dzieciom pogratulował wspaniałego występu.

Na zakończenie spotkania schole przekazały na ręce prof. Skalskiego przygotowane upominki dla małych pacjentów szpitala w Prokocimiu.

Do usłyszenia wkrótce!


Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza